خبر های جدید

اعتراف دولت میانمار در مورد وضعیت مسلمانان آراکان

اعتراف دولت میانمار در مورد وضعیت مسلمانان آراکان

دولت میانمار وضعیت ۱۷۶ روستا از حدود ۲۰۰ روستای مسلمان‌نشین در آراکان که از ۲۵ آگوست امسال تاکنون در معرض حملات بودائی های افراطی و ارتش میانمار قرار داشته اند را «ترک شده» اعلام کرد.

زاو هتای، سخنگوی دولت میانمار در رابطه با به آتش کشیده شدن حدود ۲۰۰ روستای مسلمان‌نشین در منطقه آراکان این کشور، اعلام کرد: ۱۷۶ روستا از حدود ۲۰۰ روستای مسلمان‌نشین در آراکان «ترک شده» و بسیاری از اهالی ۳۴ روستای مسلمان‌نشین دیگر نیز از محل زندگی خود فرار کرده‌اند.

وی درباره ۳۷۰ هزار مسلمان روهینگیا که در روزهای اخیر از آراکان گریخته و به کشور بنگلادش پناه برده‌اند نیز گفت: اجازه ورود مجدد آنها به میانمار را می توانیم تنها در صورت اخذ تاییدیه‌های لازم صادر کنیم.

مقامات میانمار طی روزهای گذشته تلویحا اعلام کرده بودند که اجازه ورود به ۳۷۰ هزار آواره روهینگیایی که به بنگلادش گریخته اند را نخواهند داد.

گفتنی است که ارتش میانمار از ۲۵ آگوست گذشته به بهانه « مبارزه با شبه نظامیان مسلح» حملات خود به منطقه آراکان را آغاز کرده است. در این حملات هزاران غیرنظامی آراکانی جان خود را از دست داده و حدود ۲۰۰ روستا به آتش کشیده شده است. هزاران تن دیگر نیز از راه زمین و دریا وارد بنگلادش شده و ده ها هزار نفر نیز در مناطق مرزی منتظر ورود هستند. دولت میانمار اجازه ورود کمک های بشردوستانه را نمی دهد.

بنا به اعلام ویویان تان، سخنگوی منطقه‌ای کمیساریای عالی سازمان ملل در امور پناهندگان در بنگلادش، شمار مسلمانان آراکانی که از حملات ارتش و بودائیان افراطی در میانمار گریخته و به بنگلادش پناه آورده اند، به ۳۷۰ هزار نفر رسیده است.

منبع: آناتولی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پاسخ دادن معادله امنیتی الزامی است . *

دکمه بازگشت به بالا