خبر های جدید

دانشگاه آکسفورد تصویر رهبر ملی میانمار را به انباری فرستاد

دانشگاه آکسفورد تصویر رهبر ملی میانمار را به انباری فرستاد

مقامات دانشگاه آکسفورد دستور انتقال تصویر آنگ سان سوچی به انبار این دانشگاه را به دلیل موضع‌گیری‌های اخیر وی در خصوص بحران میانمار صادر کردند.

دانشگاه آکسفورد تصمیم گرفته است تابلوی نقاشی که تصویر «خانم سان سوچی» بر‌روی آن نقش بسته را از ورودی این دانشگاه برداشته و به انبار منتقل کند.

موضع گیری‌های بحث برانگیز آنگ سان سوچی درباره بحران مسلمانان روهینگیا موجب زیر سئوال رفتن اعتبار رهبر حزب حاکم میانمار در دانشگاه آکسفورد، یعنی محل تحصیل وی شده است.

پیش از این، دانشگاه آکسفورد مراتب «نگرانی عمیق» خود را از بحران انسانی که برای اقلیت مسلمان روهینگیا بوجود آمده اعلام کرده بود.

طی ماههای اخیر موضع گیری‌های ضعیف و مبهم آنگ سان سوچی نسبت به خشونت‌ها علیه مسلمانان روهینگیا در ایالت راخین انتقادها و اعتراضات بین‌المللی علیه وی را به همراه داشته است.

این در حالیست که بسیاری از طیف‌های مختلف با امضای طومار خواهان باز پس‌گیری جایزه صلح نوبل وی شده‌اند. آنگ سان سوچی در سال ۱۹۹۱ میلادی این جایزه را بدست آورده بود.

دانشگاه آکسفورد در سال ۲۰۱۲ به آنگ سان سوچی دکترای افتخاری اعطاء کرده بود. وی بین سالهای ۱۹۶۴ تا ۱۹۶۷ میلادی در این دانشگاه به تحصیل در رشته‌های علوم سیاسی، فلسفه و اقتصاد پرداخته است. این دانشگاه هنوز اعلام نکرده که آیا دکترای افتخاری آنگ سان سوچی را پس خواهد گرفت یا خیر.

آکسفورد اظهار امیدواری کرده است که میانمار با دانشجوی سابق این دانشگاه که اکنون عملاً رهبری این کشور را در دست دارد بتواند به «تبعیض و ستم پایان دهد و به دنیا نشان دهد که برای جان تمام شهروندان میانمار ارزش قائل است.

منبع: شفقنا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پاسخ دادن معادله امنیتی الزامی است . *

دکمه بازگشت به بالا