خبر های جدید

اعلام یک هفته عزای عمومی در اقلیم کردستان

اعلام یک هفته عزای عمومی در اقلیم کردستان

اقلیم کردستان عراق به دنبال درگذشت جلال طالبانی، در این منطقه یک هفته عزای عمومی اعلام کرد. مسعود بارزانی، رئیس اقلیم کردستان عراق نسبت به درگذشت جلال طالبانی، رئیس جمهوری پیشین عراق ابراز تأسف کرد.

بارزانی در سخنرانی تلویزیونی خود درگذشت طالبانی را به کردها تسلیت گفت و خاطرنشان کرد: من به خاطر درگذشت طالبانی در منطقه کردستان یک هفته عزای عمومی اعلام می کنم. وی همچنین با همسر و دو پسر جلال طالبانی ابراز همدردی کرد. مسعود بارزانی گفت: بهترین راه برای وفادار ماندن به روح طالبانی و روح همه شهدای کردستان، تقویت اتحاد در راستای حرکت به سمت هدفی مقدس است که رهبران و شهدای ما به خاطر آن قربانی شدند.

از سوی دیگر، نیچروان بارزانی، نخست وزیر اقلیم کردستان عراق با انتشار بیانیه ای درگذشت جلال  طالبانی را تسلیت گفت. در این بیانیه آمده است: درگذشت طالبانی ضایعه ای بزرگ برای کردستان، عراق و سراسر منطقه است.

همچنین مسرور بارزانی، رئیس شورای امنیت اقلیم کردستان به خبر درگذشت رئیس جمهوری پیشین عراق واکنش نشان داد و گفت: من از شنیدن خبر درگذشت طالبانی اندوهگین هستم و با خانواده، همکاران و مردم کردستان صمیمانه ابراز همدردی می کنم.

منبع: دیپلماسی ایرانی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پاسخ دادن معادله امنیتی الزامی است . *

دکمه بازگشت به بالا