خبر های جدید

نامه قرضاوی به دخترش در زندان مصر

نامه قرضاوی به دخترش در زندان مصر

شیخ یوسف القرضاوی، رئیس اتحادیه جهانی علمای مسلمان طی نامه ای به «علا القرضاوی» دختر خود که در زندان مصر به سر می برد، با تاکید بر اینکه بدون شک ظلم روزی به پایان می رسد، از وی خواسته تا در برابر این ستم صبر پیشه کند.

در نامه این اندیشمند مصری آمده است: دخترم، پیش از صد روز است که در زندان هستی. می‌دانم برای یک ستم دیده روزها در زندان چقدر طولانی است. یک روز، اندازه یک سال می گذرد. ان شاء الله امیدوارم این روزها به پایان برسد و تو و همسرت سالم به خانه و آغوش خانواده بازگردید.

رئیس اتحادیه جهانی علمای مسلمان در بخش دیگر نامه خود با تاکید بر اینکه دخترش به ناحق و ظالمانه زندانی شده است، تصریح کرد: “دخترم تو که مرتکب هیچ جرمی نه کوچک و نه بزرگ، نه دنیوی و نه اخروی نشده ای و در هیچ تظاهرات اعتراض آمیز نیز شرکت نکرده ای، سالها مشغول کار خود بودی، امروز چه شده که تو را تنها به خاطر دختر قرضاوی بودن زندانی کردند؟”

شایان ذکر است که دادگاهی در مصر روز یک شنبه گذشته مدت بازداشت دختر و داماد یوسف القرضاوی، رئیس اتحادیه جهانی علمای مسلمان را به مدت ۱۵ روز دیگر تمدید کرد.

علا القرضاوی و همسرش از اعضای هئیت مدیره حزب مخالفین میانه روی مصر در تاریخ ۳۰ ژوئن در منطقه ساحل الشمالی در شمال مصر، محلی که برای گذراندن تعطیلات عید فطر به آنجا رفته بودند٬ بازداشت شدند.

حسام خلف، داماد یوسف القرضاوی پیش از این در پی کودتای نظامی مصر در ۳ جولای ۲۰۱۳، به اتهام عضویت در ائتلاف «حمایت از مشروعیت» بازداشت و در ماه مارس ۲۰۱۶ با حکم دادگاه جنایی مصر آزاد شده بود.

همچنین باید یادآور شد که دولت مصر دارایی‌ شش تن از فرزندان یوسف قرضاوی، رئیس اتحادیه جهانی علمای مسلمان از جمله علا دختر این اندیشمند مصری را توقیف کرد.

  منبع: آناتولی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پاسخ دادن معادله امنیتی الزامی است . *

دکمه بازگشت به بالا