خبر های جدید

مصر اموال عبدالمنعم ابوالفتوح را بلوکه کرد

مصر اموال عبدالمنعم ابوالفتوح را بلوکه کرد

دادستان کل مصر دستور بلوکه شدن دارایی‌های یکی از رهبران سابق گروه اخوان‌المسلمین که اخیرا بازداشت شده است را صادر کرد. نبیل صادق، دادستان کل‌ مصر دستور بلوکه شدن دارایی‌های عبدالمنعم ابوالفتوح، از رهبران اخوان‌المسلمین و و رئیس حزب “مصر قدرتمند” “پس از اثبات همدستی وی با تروریست‌ها” را، صادر کرد.

این دستور دادستان در چارچوب تحقیقات و بازجویی از ابوالفتوح و دیگر کسانی که نامشان در لیست تروریسم مصر درج شده، صادر شد. دادگاه مصر پیشتر دستور بازداشت و حبس کمتر از یک هفته ابو الفتوح ۶۶ ساله و ۱۵ تن دیگر را که نامشان در فهرست تروریستی ذکر شده و بازگشت وی از لندن به قاهره را صادر کرد.

دادستان مصر ابوالفتوح را به “پیوستن به گروهی که برخلافقانون تاسیس شده و نیز انتشار اخبار دروغ در داخل و خارج از مصر که به منافع قاهره ضرر وارد کرده”، متهم کرد. وزارت کشور مصر اخیرا در بیانیه‌ای اعلام کرد که بازداشت ابوالفتوح به دلیل ارتباط وی با تشکیلات اخوان‌المسلمین در خارج و داخل کشور جهت اجرای طرح‌ بی‌ثباتی مصر، صورت گرفته است.

ابوالفتوح، تا سال ۲۰۱۱ میلادی از اعضای مهم گروه اخوان المسلمین بود. او در سال ۲۰۱۲ میلادی نامزد انتخابات ریاست جمهوری بود و هم‌اکنون رئیس حزب “مصر قدرتمند” است.

منبع:افکار نیوز

نمایش بیشتر

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پاسخ دادن معادله امنیتی الزامی است . *

دکمه بازگشت به بالا