خانه ---> حركات و احزاب ---> «بختیار عارفی» جهت اجرای حکم راهی زندان مهاباد شد

«بختیار عارفی» جهت اجرای حکم راهی زندان مهاباد شد

«بختیار عارفی» جهت اجرای حکم راهی زندان مهاباد شد

بختیار عارفی، دبیر آموزش و پرورش سردشت که پیشتر به اتّهام «عضویت در تشکّل جماعت دعوت و اصلاح» به تحمّل ١٨ ماه محکوم شده است، روز سه‌شنبه جهت اجرای حکم راهی بازداشتگاه مهاباد شد.

«بختیار عارفی»، دبیر آموزش و پرورش سردشت پدر دو فرزند ۶ و ١٢ ساله که پیشتر به اتّهام «عضویت در تشکّل جماعت دعوت و اصلاح» به تحمّل ١٨ ماه محکوم شده بود، روز سه‌شنبه ٢ مردادماه، در کمال ناباوری، جهت اجرای حکم راهی زندان مهاباد شد.

در حکم صادره‌ی ١٣٩۵/١٢/٧ شعبه‌ی دهم دادگاه تجدید نظر استان آذربایجان غربی «بختیار عارفی» به اتهام «عضویت در تشکّل جماعت دعوت و اصلاح» به ٣ سال حبس تعزیزی محکوم شده بود. این حکم مورد اعتراض متّهم قرار گرفت و حکم صادره، توسّط شعبه‌ی ۴٠ دیوان عالی کشور اعاده‌ی دادرسی شد و مورد تأیید قرار گرفت. نهایتاً در شعبه‌ی ١٣ دادگاه تجدید نظر استان آذربایجان غربی در تاریخ ١٣٩۶/٨/٨ با استناد به ماده‌ی ١٨ قانون مجازات اسلامی سه سال حبس تعزیری به ١٨ ماه حبس تعزیزی با احتساب ایام بازداشت، به‌صورت قطعی کاهش یافت و به‌وسیله‌ی وکیلش به وی ابلاغ شد.

لازم به ذکر است که این دبیر آموزش و پرورش در تاریخ ۵ بهمن‌ماه سال ١٣٩٣ بازداشت و در تاریخ ۵ اسفندماه ١٣٩٣پس از یک ماه بازداشت موقت، به قید وثیقه تا زمان پایان دادرسی از زندان آزاد شد.

پیش‌تر وکیل بختیار عارفی، به این حکم اعتراض کرده و پرونده به دادگاه تجدیدنظر ارجاع داده شده بود.

پایگاه اطلاع‌رسانی اصلاح امیدوار است که آن دبیر دلسوز آموزش و پرورش که سال‌ها خدمت صادقانه را در کارنامه‌ی خود دارد، در اسرع وقت ممکن از بازداشت آزاد شده و با تداوم خدمت به‌ خلق بر اساس اسلام وسطی و خوانش رحمانی از دین، در راستای تعلیم و تربیت نوباوگان این مرز و بوم تلاش نماید. وما ذلک علی‌ الله بعزیز

منبع: اصلاح‌وب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پاسخ دادن معادله امنیتی الزامی است . *

تلگرام نوگرا »»» مطالب سایت + عکس + کلیپ + نوشته های کوتاه متنوع + با ما همراه باشید . eslahe@