خانه ---> خبر های جدید ---> اسلام ميانه رو منبع قانون گذاري در ليبي

اسلام ميانه رو منبع قانون گذاري در ليبي

اسلام ميانه رو منبع قانون گذاري در ليبي

مصطفی عبدالجلیل رئیس شورای ملی انتقالی لیبی سه شنبه 13-9-2011 در طرابلس اعلام کرد اسلام معتدل منبع اصلی برای قانونگذاری در این کشور خواهد بود و مخالفت خود را با "ایدئولوژی افراطی" مورد تاکید قرار داد.
وی که در همایشی با حضور هزاران نفر در میدان الشهداء در مركز طرابلس سخنرانی می کرد گفت: اسلام در لیبی همان اسلام میانه‌رو است و ما هرگز اجازه نخواهیم داد كه هیچ گونه ایدئولوژی افراطی، راست‌گرا یا چپ‌گرا در لیبی به قدرت برسد ملت ما مسلمان است و راه میانه روی را در پیش خواهد گرفت .
وی در این سخنرانی نسبت به مصادره انقلاب به ملت لیبی هشدار داد و بر وحدت ملی در این کشور تاکید کرد و خطاب به جمعیت حاضر گفت شما در برابر کسانی که می خواهند انقلاب را به راست و یا چپ منحرف کنند ایستادگی کردید.
وی با معجزه توصیف کردن سقوط طرابلس از نقش کشورهای عربی و غربی در حمایت از انقلاب لیبی علیه قذافی قدردانی کرد.
عبدالجلیل اجتناب از هر گونه بی حرمتی به منازل، اهانت به زنان و كودكان، خانواده‌های مسئولان سابق لیبی را خواستار شد و گفت: نباید به آنها هیچ اهانتی شود.
از سوی دیگر سازمان عفو بین الملل با صدور بیانیه ای که روز سه شنبه منتشر شد رژیم معمر قذافی و انقلابیون را متهم به نقض حقوق اسیران جنگی کرد اما تاکید نمود که هواداران قذافی جرایم بیشتری را مرتکب شدند .

 

منبع: پايگاه دانشجويان اهل سنت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پاسخ دادن معادله امنیتی الزامی است . *

تلگرام نوگرا »»» مطالب سایت + عکس + کلیپ + نوشته های کوتاه متنوع + با ما همراه باشید . eslahe@