معماری
خانه ---> خبر های جدید ---> مسجد مشرف به محل المپيك لندن بازرسي مي‌شود

مسجد مشرف به محل المپيك لندن بازرسي مي‌شود

 

يكي از اصلي‌ترين مساجد لندن به نام «التوحيد» كه مشرف به محل برگزاري المپيك لندن 2012 است، به بهانه مرتبط بودن با گروه‌هاي افراطي و تندرو از سوي يك مركز خيريه وابسته به دولت در انگلستان مورد سوءظن قرار گرفته و قرار است مورد بازرسي قرار گيرد.

به گزارش اخبار جهان اسلام به نقل از پايگاه اطلاع رساني«OnIslam»، «اسامه حسن»، كارشناس الهيات و يكي از ائمه جماعت مسجدي در منطقه «ليتن» لندن، ضمن ابراز نگراني در رابطه با اقدام مقامات مسئول در پيگيري روند اين تحقيقات گفت: اميدوارم نتيجه اين بررسي‌ها مهر تأييدي بر فعاليت‌هاي ميانه‌رو و صلح‌طلبانه اسلام باشد.

سخنگوي اين مركز خيريه در اين رابطه توضيح داد: تا زمان تكميل تحقيقات نمي‌توان اظهار نظر قطعي كرد. پس از به سرانجام رسيدن بررسي‌هاي خود در اين زمينه، گزارش رسمي آن را اعلام خواهيم كرد.

اسامه حسن خاطرنشان كرد: اين بسيار تأسف‌آور است كه مسجدي كه در آن به مدت بيست‌و‌پنج سال نماز جماعت برگزار شده است، اكنون به‌طور رسمي به بهانه ارتباط با گروه‌هاي افراطي مورد تحقيق و بررسي قرار گرفته است. سال‌هاست كه در مبارزه با افراط‌گري و مصون نگاه داشتن اين مسجد در رابطه با چنين اتهاماتي تلاش كرده‌ايم.

مسلمانان در بريتانيا جمعيتي دو‌و‌نيم ميليون نفري را تشكيل مي‌دهند. نظرسنجي روزنامه «فايننشال تايمز»(Financial Times) نشان مي‌دهد كه كشور بريتانيا بدترين ديدگاه را در جهان نسبت به مسلمانان دارد. همچنين طبق آمار به دست آمده از مركز نظرسنجي «ايونينگ استاندارد»(Evening Standard)، درصد زيادي از مردم لندن نظر خود را در رابطه با مسلمانان منفي اعلام كرده‌اند.

گفتني است، «مسجد التوحيد» كه مشرف بر پارك المپيك لندن است، از مهم‌ترين مساجد در بريتانيا به‌شمار مي‌رود كه بيش از يك سال است كه در رأس مجادلات بين فرقه‌اي قرار گرفته است.

منبع: اخبار جهان اسلام

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پاسخ دادن معادله امنیتی الزامی است . *

تلگرام نوگرا »»» مطالب سایت + عکس + کلیپ + نوشته های کوتاه متنوع + با ما همراه باشید . eslahe@

قالب وردپرس