خبر های جدید

عفو بین الملل: سرکوب مسلمانان برمه ادامه دارد

 

سازمان عفو بین الملل گفته است که مسلمانان همچنان در غرب برمه تحت فشار حکومت قرار دارند.عفو بین الملل در بیانیه خود از ادامه حمله به مسلمانان و بازداشتهای خودسرانه آنها اظهار نگرانی کرده است.پس از درگیریهای بودایی ها با مسلمانان در ایالت غربی راخین برمه در ماه گذشته، دولت در آن ایالت وضعیت اضطراری اعلام کرد.

از آن زمان، به گفته عفو بین الملل، مسلمانان توسط ماموران و همچنین افراد بودایی مورد حمله قرار گرفته، کشته شده و یا بازداشت شده اند. اموال تعداد زیادی از خانواده های مسلمان نیز تخریب شده است.

بنیامین زاواکی، یکی از محققان سازمان عفو بین الملل، به بی بی سی گفته است که مسلمانان در برمه یک اقلیت قومی هستند و نه تنها از سوی بودایی ها قربانی خشونتهای قومی شده اند، بلکه مورد تعرض نیروهای امنیتی هم قرار گرفته اند.

کریس لووا، محقق دیگری که وضعیت اقلیت مسلمان برمه را دنبال می کند، به بی بی سی گفته است که صدها تن از مسلمانان بازداشت شده و تعدادی از آنها در بازداشت تحت شکنجه قرار گرفته اند.

خانم لووا می گوید که مرحله اول خشونتها، حمله شهروندان بودایی به مسلمانان بوده است اما اکنون خشونتها وارد مرحله دومی شده و آن سرکوب دولتی مسلمانان است.

اما دولت برمه می گوید منطقه راخین "آرام" است و اعتراضات موجود در خصوص بدرفتاری با مسلمانان را "بی اساس" می داند. با این حال، دولت دسترسی خبرنگاران به منطقه را قطع کرده است.

منابع محلی می گویند که ماموران در تخریب اموال مسلمانان و دزدیدن اموال آنها شریک بوده اند و حتی اجازه داده اند که بودایی ها به مسلمانان تحت بازداشت حمله کنند.

تنشها در غرب برمه میان اکثریت بودایی و اقلیت مسلمان برای مدتی طولانی وجود داشته است.

تین سین، رییس جمهور برمه، چند روز پیش گفته بود که "راه حل" برای قوم اقلیت (مسلمانان) اخراج شدن از کشور یا فرستاده شدن به اردوگاههاست.

آوارگان مسلمان زیادی از برمه به بنگلادش پناه برده اند اما دولت بنگلادش می گوید که ظرفیت پذیرش پناهجویان بیشتری را ندارد.

منبع: بی بی سی

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پاسخ دادن معادله امنیتی الزامی است . *

دکمه بازگشت به بالا