خبر های جدید

اسلام در كنيا با استقبال گسترده ای مواجه شده است.

 

اين روزها گرايش به اسلام در كنيا روند رو به رشدي را طي مي كند، به گونه اي كه بسياري ازشهروندان اين كشور علي رغم موانعي كه در جامعه براي آنها وجود دارد، به اسلام روي مي آورند.به گزارش اخبار جهان اسلام به نقل از الجزيره، تعداد زيادي از شهروندان كشور آفريقايي كنيا علي رغم موانعي كه بر سر راه آنها وجود دارد، اين روزها رغبت بالايي از خود نسبت به دين مبين اسلام نشان مي دهند و همه روزه تعدادي از آنان به آيين اسلام  گرايش پيدا مي كنند.

در همين راستا مراكز اسلامي زيادي در مناطق مختلف اين كشور تحت عنوان "رهيافتگان جديد" امر كمك رساني وارشاد روحي و معنوي آنان را بر عهده دارند تازمينه آشنايي بهتر آنها با اوضاع جديد را فراهم كنند.

شيخ صالح محمد صالح، امام جمعه مسجد جامع كنيا در اين خصوص تصريح داشت كه اسلام در كنيا با استقبال گسترده گروههاي مختلف كنيا مواجه شده است و تاكيد كرد كه كمتر روزي است كه كسي به مسجد جامع نيروبي نيايد و گرويدن خود به دين اسلام را اعلام نكند.

وي همچنين اعلام كرد كه در طي فقط پنج روز اخير، 9 تن به دين اسلام گرويده اند.

شيخ صالح در مورد انگيزه اين افراد از گرويدن به دين اسلام اظهار داشت كه عوامل مختلفي وجود دارد كه از جمله آنها همزيستي آنان در كنار مسلمانان متعهد و رضايت مندي آنان از آداب مسلمانان را مي توان نام برد، كما اينكه بسياري از آنان بعد از تحقيق و مطالعات عميق و احساس عدم رضايتمندي از دين خودشان به دليل كامل نبودن به دين اسلام روي مي آورند و در بين آنها از تمامي طبقات جامعه حضور دارند، از كشيشها و حقوقدانان گرفته تا دانشجويان و شهروندان عادي.

گفتني است دين اسلام كه در قرن اول هجري با مهاجرت گروههاي مسلمان به اين منطقه وارد شده است، بيشترين گسترش را در كشور كنيا داشته است.در حال حاضر حدود 60% از جمعيت اين كشور را مسيحيان و 35% جمعيت  را مسلمانان تشكيل مي دهند.

منبع: اخبار جهان اسلام

 

برچسب ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پاسخ دادن معادله امنیتی الزامی است . *

دکمه بازگشت به بالا
بستن