خانه ---> مقالات ---> واقعيت امروز زندگي ما / مغايرتهاي زمان

واقعيت امروز زندگي ما / مغايرتهاي زمان

واقعيت امروز زندگي ما


ارسلان احمدی


ما امروز خانه‌هاي بزرگتر اما خانواده‌هاي كوچكتر داريم؛ راحتي بيشتر اما زمان كمتر، مدارك تحصيلي بالاتر اما درك عمومي پايين‌تر؛ آگاهي بيشتر اما قدرت تشخيص كمتر داريم. متخصصان بيشتر اما مشكلات نيز بيشتر، داروهاي بيشتر اما سلامتي كمتر.


بدون ملاحظه ايام را ميگذرانيم، خيلي كم مي‌خنديم، خيلي تند رانندگي مي‌كنيم،…


خيلي زود عصباني مي‌شويم، تا ديروقت بيدار مي‌مانيم، خيلي خسته از خواب برمي‌خيزيم، خيلي كم مطالعه مي‌كنيم، اغلب اوقات تلويزيون نگاه مي‌كنيم و خيلي بندرت دعا مي‌كنيم. چندين برابر مايملك داريم اما ارزشهايمان كمتر شده است، خيلي زياد صحبت مي‌كنيم، به اندازه كافي دوست نمي‌داريم و خيلي زياد دروغ مي‌گوييم.


زندگي ساختن را ياد گرفته‌ايم اما نه زندگي كردن را، تنها به زندگي سالهاي عمر را افزوده‌ايم و نه زندگي را به سالهاي عمرمان. ما ساختمانهاي بلندتر داريم اما طبع كوتاه‌تر، بزرگراههاي پهن‌تر اما ديدگاههاي باريك‌تر، بيشتر خرج مي‌كنيم اما كمتر داريم، بيشتر مي‌خريم اما كمتر لذت مي‌بريم.


ما تا ماه رفته و برگشته‌ايم اما قادر نيستم براي ملاقات همسايه جديدمان از يك سوي خيابان به آن سو برويم. فضاي بيرون را فتح كرده‌ايم اما نه فضاي درون را، ما اتم را شكافته‌ايم اما نه تعصب خود را. بيشتر مي‌نويسيم اما كمتر ياد مي‌گيريم، بيشتر برنامه مي‌ريزيم اما كمتر به انجام مي‌رسانيم.


عجله كردن را آموخته‌ايم و نه صبر كردن، درآمدهاي بالاتر را داريم اما اصول اخلاق پايين‌تر.


اكنون زمان غذاهاي آماده اما دير هضم است، مردان بلند قامت اما شخصيت‌هاي پست، سودهاي كلان اما روابط سطحي.


فرصت بيشتر اما تفريح كمتر، تنوع غذايي بيشتر اما تغذيه ناسالم‌تر، درآمد بيشتر اما طلاق بيشتر، منازل رؤيايي اما خانواده‌هاي از هم پاشيده.


بدين دليل است كه پيشنهاد مي‌كنم از امروز شما هيچ چيزي ر ا براي موقعيتهاي خاص نگذاريد زيرا هر روز زندگي يك موفقيت خاص است.


در جستجوي دانش باشيد، بيشتر بخوانيد، در ايوان بنشينيد و منظره را تحسين كنيد بدون آنكه توجهي به نيازهايتان داشته باشيد. زمان بيشتري را با خانواده و دوستانتان بگذرانيد، غذاي مورد علاقه‌تان را بخوريد و جاهايي را كه دوست داريد ببينيد، زندگي فقط حفظ بقا نيست بلكه زنجيره‌اي از لحظه‌هاي لذتبخش است.


از جام كريستال خود استفاده كنيد، بهترين عطرتان را براي روز مبادا نگه نداريد و هر لحظه كه دوست داريد از آن استفاده كنيد.


عباراتي مانند يكي از اين روزها و روزي را از فرهنگ لغت خود خارج كنيد. بياييد نامه‌اي را كه قصد داشتيم يكي از اين روزها بنويسيم همين امروز بنويسيم.


بياييد به خانواده و دوستانمان بگوييم كه چقدر آنها را دوست داريم. هيچ چيزي را كه مي‌تواند به خنده و شادي شما بيفزايد به تأخير نندازيد.


هر روز هر ساعت و هر دقيقه خاص است و شما نميدانيد كه شايد آن مي‌تواند آخرين لحظه باشد.


منبع : كانون سلامت ژين


 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پاسخ دادن معادله امنیتی الزامی است . *

تلگرام نوگرا »»» مطالب سایت + عکس + کلیپ + نوشته های کوتاه متنوع + با ما همراه باشید . eslahe@