مقالات

واقعیت امروز زندگی ما / مغایرتهای زمان

واقعیت امروز زندگی ما


ارسلان احمدی


ما امروز خانه‌های بزرگتر اما خانواده‌های کوچکتر داریم؛ راحتی بیشتر اما زمان کمتر، مدارک تحصیلی بالاتر اما درک عمومی پایین‌تر؛ آگاهی بیشتر اما قدرت تشخیص کمتر داریم. متخصصان بیشتر اما مشکلات نیز بیشتر، داروهای بیشتر اما سلامتی کمتر.


بدون ملاحظه ایام را میگذرانیم، خیلی کم می‌خندیم، خیلی تند رانندگی می‌کنیم،…


خیلی زود عصبانی می‌شویم، تا دیروقت بیدار می‌مانیم، خیلی خسته از خواب برمی‌خیزیم، خیلی کم مطالعه می‌کنیم، اغلب اوقات تلویزیون نگاه می‌کنیم و خیلی بندرت دعا می‌کنیم. چندین برابر مایملک داریم اما ارزشهایمان کمتر شده است، خیلی زیاد صحبت می‌کنیم، به اندازه کافی دوست نمی‌داریم و خیلی زیاد دروغ می‌گوییم.


زندگی ساختن را یاد گرفته‌ایم اما نه زندگی کردن را، تنها به زندگی سالهای عمر را افزوده‌ایم و نه زندگی را به سالهای عمرمان. ما ساختمانهای بلندتر داریم اما طبع کوتاه‌تر، بزرگراههای پهن‌تر اما دیدگاههای باریک‌تر، بیشتر خرج می‌کنیم اما کمتر داریم، بیشتر می‌خریم اما کمتر لذت می‌بریم.


ما تا ماه رفته و برگشته‌ایم اما قادر نیستم برای ملاقات همسایه جدیدمان از یک سوی خیابان به آن سو برویم. فضای بیرون را فتح کرده‌ایم اما نه فضای درون را، ما اتم را شکافته‌ایم اما نه تعصب خود را. بیشتر می‌نویسیم اما کمتر یاد می‌گیریم، بیشتر برنامه می‌ریزیم اما کمتر به انجام می‌رسانیم.


عجله کردن را آموخته‌ایم و نه صبر کردن، درآمدهای بالاتر را داریم اما اصول اخلاق پایین‌تر.


اکنون زمان غذاهای آماده اما دیر هضم است، مردان بلند قامت اما شخصیت‌های پست، سودهای کلان اما روابط سطحی.


فرصت بیشتر اما تفریح کمتر، تنوع غذایی بیشتر اما تغذیه ناسالم‌تر، درآمد بیشتر اما طلاق بیشتر، منازل رؤیایی اما خانواده‌های از هم پاشیده.


بدین دلیل است که پیشنهاد می‌کنم از امروز شما هیچ چیزی ر ا برای موقعیتهای خاص نگذارید زیرا هر روز زندگی یک موفقیت خاص است.


در جستجوی دانش باشید، بیشتر بخوانید، در ایوان بنشینید و منظره را تحسین کنید بدون آنکه توجهی به نیازهایتان داشته باشید. زمان بیشتری را با خانواده و دوستانتان بگذرانید، غذای مورد علاقه‌تان را بخورید و جاهایی را که دوست دارید ببینید، زندگی فقط حفظ بقا نیست بلکه زنجیره‌ای از لحظه‌های لذتبخش است.


از جام کریستال خود استفاده کنید، بهترین عطرتان را برای روز مبادا نگه ندارید و هر لحظه که دوست دارید از آن استفاده کنید.


عباراتی مانند یکی از این روزها و روزی را از فرهنگ لغت خود خارج کنید. بیایید نامه‌ای را که قصد داشتیم یکی از این روزها بنویسیم همین امروز بنویسیم.


بیایید به خانواده و دوستانمان بگوییم که چقدر آنها را دوست داریم. هیچ چیزی را که می‌تواند به خنده و شادی شما بیفزاید به تأخیر نندازید.


هر روز هر ساعت و هر دقیقه خاص است و شما نمیدانید که شاید آن می‌تواند آخرین لحظه باشد.


منبع : کانون سلامت ژین


 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پاسخ دادن معادله امنیتی الزامی است . *

دکمه بازگشت به بالا