خبر های جدید

چراغ سبز دولت میانمار برای تخریب مساجد

به دنبال حملات بودائیان به اماکن عبادی مسلمانان، مقامات میانمار گفته ‌های خود را، که چراغ سبزی برای حملات بودائیان به مساجد این کشور بود، تغییر داده و از زیر بار مسئولیت شانه خالی کردند.
پایگاه اطلاع ‌رسانی “OnIslam” نوشت:‌ “آنگ کی”، مدیر اداره امور دینی “یانگون” میانمار اوایل هفته جاری اعلام کرده بود که این اداره تاکنون هیچ مجوزی برای ساخت مساجد و مدارس اسلامی در میانمار صادر نکرده است.
این سخنان تبدیل به بهانه و توجیهی برای حملات بوداییان به مساجد و مدارس اسلامی در میانمار شد و عده‌ ای از مسلمانان میانمار در اثر این حملات کشته شدند.
مقامات میانماری به خاطر نشان دادن این چراغ سبز به بودائیان افراطی و حمله آنان به مساجد و مدارس اسلامی، هدف انتقادات شدیدی قرار گرفته ‌اند.
آنگ کی در پی آن، با تغییر دادن گفته ‌هایش اعلام کرد که منظور وی این بوده که اداره امور دینی «یانگون» مسئول صدور مجوز برای مساجد و مدارس اسلامی نبوده و صدور چنین مجوزهایی در حوزه اختیارات این اداره نیست.
اما حقیقت این است که در پی این اظهارات تعدادی از مساجد و مدارس اسلامی میانمار به آتش کشیده شدند و موج جدیدی از حملات علیه مسلمانان به راه افتاد.
در پی این خشونت‌ها ۱۳ دانش‌آموز مسلمان نیز در آتش‌ سوزی مدرسه‌ ای در شهر یانگون، جان باختند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پاسخ دادن معادله امنیتی الزامی است . *

دکمه بازگشت به بالا