خبر های جدید

ابراز نگرانی نمایندگان اروپا از اوضاع بحرانی مصر

ابراز نگرانی نمایندگان اروپا از اوضاع بحرانی مصر

نمایندگان پارلمان اروپا تاکید کردند که بر دولت انتقالی و نیروهای امنیتی مصر شایسته است که امنیت همه شهروندان را حفظ و بر گفت‌وگو و پرهیز از خشونت پایبند باشند و به تعهدات خود احترام بگذارند.
پارلمان اروپا همچنین خواستار توقف فوری خشونت‌ها، اعمال محدودیت‌ها و ارعاب معارضین سیاسی، روزنامه‌نگاران و سندیکاهای شغلی و نمایندگان جامعه مدنی شد.
نمایندگان پارلمان اروپا همچنین تاکید کرد که بر دولت انتقالی شایسته است تا تضمین نماید نمایندگان این گروه‌ها خواه داخلی و یا بین المللی به صورت آزادانه در کشور فعالیت نمایند.
این نمایندگان همچنین نسبت به وجود برخی بندهای قانون اساسی جدید که نیروهای مسلح را از نظارت غیرنظامی مستثنی می‌کند و به قضات نظامی اجازه محاکمه غیرنظامیان متهم به جرایم و یا حملات علیه نیروهای مسلح و تاسیسات نظامی را می‌دهد و همچنین بند مربوط به تاکید بر تعیین وزیر دفاع با موافقت شورای عالی نیروهای مسلح، ابراز نگرانی کردند.
نمایندگان پارلمان اروپا همچنین با اشاره به اینکه همه پرسی قانون اساسی فرصتی برای ساختن توافق ملی، آشتی و ثبات در کشور بود، نسبت به درگیری‌های خشونت‌آمیز قبل و بعد همه پرسی قانون اساسی ابراز تاسف کردند.
نمایندگان پارلمان اروپا در ادامه از «کاترین اشتون» مسئول روابط خارجی اتحادیه اروپا خواستند تا گزارش هیئت کارشناسان انتخابات وابسته به این اتحادیه که بر همه پرسی در مصر نظارت داشت، ارائه نماید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پاسخ دادن معادله امنیتی الزامی است . *

دکمه بازگشت به بالا