خبر های جدید

واکنش تند قاهره به سخنان اردوغان

وزارت خارجه مصر با صدور بیانیه ای در واکنش به سخنان رجب طیب اردوغان رئیس جمهوری ترکیه در مجمع عمومی سازمان ملل و کودتای نظامی خواندن تحولات در مصر اعلام کرد: سخنان اردوغان کذب و افتراء و نادیده گرفتن اراده ملت بزرگ مصر در سی ام ژوئن است.

رجب طیب اردوغان در سخنرانی خود در ۶۹ ـ مین اجلاس مجمع عمومی سازمان ملل متحد از این سازمان به خاطر بی اعتنایی نقض حقوق دموکراتیک در مصر انتقاد کرده و اظهار داشت “محمد مرسی” رییس جمهور سابق مصر که حکومت وی سرنگون شد، رهبر قانونی و منتخب مردم بود. وی همچنین گفت سازمان ملل نمی باید دولت فعلی مصر را که “از راه کودتا به قدرت رسیده”، به رسمیت می شناخت.

در این بیانیه آمده است: طرح این اکاذیب و افتراها از رئیس جمهوری ترکیه که مایل به ایجاد فتنه در خاورمیانه با حمایت از گروههای تروریستی است عجیب نیست. حمایت سیاسی و مالی از گروههای تروریستی علیه منافع ملتهای منطقه ای در راستای تحقق اهداف شخصی اردوغان و رویاهای و اوهام گذشته آن است.

وزارت خارجه مصر بیان کرد: در این راستا سامح شکری وزیر خارجه مصر تصمیم به لغو گفتگوی دوجانبه ای که وزیر خارجه ترکیه در حاشیه مجمع عمومی درخواست داده بود گرفته است.

منبع: فردا نیوز

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پاسخ دادن معادله امنیتی الزامی است . *

دکمه بازگشت به بالا