خبر های جدید

اسلام از امروز در ایالت «ساکسونی سفلی» آلمان به رسمیت شناخته شد

اسلام از امروز در ایالت «ساکسونی سفلی» آلمان به رسمیت شناخته شد

دولت محلی ایالت ساکسونی سفلی واقع در شمال غرب آلمان اعلام کرد که دین اسلام از  ۱۱ دی‌ماه، همزمان با آغاز سال ۲۰۱۵ میلادی به رسمیت شناخته شد.. رسانه‌های آلمان روز دوشنبه، ۸ دی‌ماه، اعلام کردند: به رسمیت‌شناختن دین اسلام در این ایالت سبب
می‌شود که حقوق دینی شهروندان مسلمان ایالت ساکسونی سفلی قانونی شود.تعداد ساکنان مسلمان این ایالت که چهارمین ایالت بزرگ آلمان محسوب می‌شود، ۲۵۰ هزار نفر است وحدود ۲۰۰ مسجد در این ایالت وجود دارد.
«استفان ویل»، نخست وزیر ایالت ساکسونی سفلی(وابسته به حزب سوسیال دموکرات آلمان) در این باره گفت: دولت وی به منظور ادغام مسلمانان در ساکسونی و ترکیب نیازهای دینی آنان در قوانین دولت، توافقنامه‌ای را با سه سازمان‌ بزرگ اسلامی این ایالت که از سپتامبر گذشته آماده کرده است، امضا می‌کند.
وی افزود: به رسمیت شناختن عید سعید فطر و عید سعید قربان به عنوان تعطیلات رسمی برای دانش‌آموزان، دانشجویان و کارکنان مسلمان و همچنین قانونی‌کردن تدریس آموزه‌های اسلامی برای دانش‌آموزان مسلمان در برنامه درسی مدارس این منطقه از جمله مفاد این توافق‌نامه است.
استفان ویل تصریح کرد: در این توافق‌نامه همچنین، جوانب قانونی مربوط به ساخت مساجد و راه‌اندازی نهادهایی برای تربیت ائمه و معلمان مسلمان در دانشگاه «هانوفر» آلمان و مسائل مربوط به دفن و تأسیس قبرستان بر اساس تعالیم اسلامی و ارائه مراقبت‌های دینی به مسلمانان در بیمارستان‌ها بررسی شده است.
شورای عالی مسلمانان که از مهم‌ترین مؤسسات اسلامی در آلمان به شمار می‌رود، از اقدام ایالت ساکسونی در به رسمیت شناختن دین اسلام استقبال کرد.

منبع: ایکنا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پاسخ دادن معادله امنیتی الزامی است . *

دکمه بازگشت به بالا