خانه ---> خبر های جدید ---> عفو بین الملل به حکم اعدام هواداران اخوان در مصر اعتراض کرد
هواداران اخوان

عفو بین الملل به حکم اعدام هواداران اخوان در مصر اعتراض کرد

عفو بین الملل به حکم اعدام هواداران اخوان در مصر اعتراض کرد

سازمان عفو بین الملل تایید حکم اعدام 183 نفر از هواداران گروه اخوان المسلمین را محکوم کرد و آنرا نشان دهنده بی توجهی به قوانین بین المللی دانست. دادگاه مصر دیروز (دوشنبه) حکم اعدام صادر شده برای این افراد را درارتباط با پرونده قتل 13 نفر از نیروهای پلیس مصر در سال 2013،  تایید کرد.

برای 143 نفر از متهمان حکم با حضور متهمان و برای 40 نفر دیگر این حکم ها به طور غیابی صادر شده است.حکم های اعدام صادر شده برای این افراد نهایی نیست زیرا به موجب قانون ، اعتراض به حکم در دیوان عالی قضایی الزامی است.

اتهام این افراد، یورش به بخش پلیس کرداسه در استان الجیزه در مجاورت قاهره است؛ که بعد از متفرق کردن تحصن گروه اخوان المسلمین در اوت 2013 روی داد که به کشته شدن 16 نیروی پلیس مصر که اغلب افسر بودند، منجر شد.

منبع یاد شده افزود که یک نوجوان در ارتباط با این حمله به ده سال حبس محکوم شد و دو متهم تبرئه شدند، و رسیدگی به پرونده دو نفر از متهمان به علت فوت آنان درجریان بررسی پرونده هایشان ، لغو شد.188 متهم به دادگاه معرفی شده بودند.

عناصر مسلح با شلیک گلوله های خمپاره به بخش پلیس در منطقه و یورش به آن ، نیروهای پلیس  مستقر دراین مرکز را که 13 نفر بودند، به قتل رساندند.این اتفاق در روز متفرق کردن تحصن طرفداران وابسته به اخوان المسلمین در 14 اوت 2013 روی داد.
منبع: شفقنا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پاسخ دادن معادله امنیتی الزامی است . *

تلگرام نوگرا »»» مطالب سایت + عکس + کلیپ + نوشته های کوتاه متنوع + با ما همراه باشید . eslahe@