خبر های جدید

عفو بین الملل به حکم اعدام هواداران اخوان در مصر اعتراض کرد

عفو بین الملل به حکم اعدام هواداران اخوان در مصر اعتراض کرد

سازمان عفو بین الملل تایید حکم اعدام ۱۸۳ نفر از هواداران گروه اخوان المسلمین را محکوم کرد و آنرا نشان دهنده بی توجهی به قوانین بین المللی دانست. دادگاه مصر دیروز (دوشنبه) حکم اعدام صادر شده برای این افراد را درارتباط با پرونده قتل ۱۳ نفر از نیروهای پلیس مصر در سال ۲۰۱۳،  تایید کرد.

برای ۱۴۳ نفر از متهمان حکم با حضور متهمان و برای ۴۰ نفر دیگر این حکم ها به طور غیابی صادر شده است.حکم های اعدام صادر شده برای این افراد نهایی نیست زیرا به موجب قانون ، اعتراض به حکم در دیوان عالی قضایی الزامی است.

اتهام این افراد، یورش به بخش پلیس کرداسه در استان الجیزه در مجاورت قاهره است؛ که بعد از متفرق کردن تحصن گروه اخوان المسلمین در اوت ۲۰۱۳ روی داد که به کشته شدن ۱۶ نیروی پلیس مصر که اغلب افسر بودند، منجر شد.

منبع یاد شده افزود که یک نوجوان در ارتباط با این حمله به ده سال حبس محکوم شد و دو متهم تبرئه شدند، و رسیدگی به پرونده دو نفر از متهمان به علت فوت آنان درجریان بررسی پرونده هایشان ، لغو شد.۱۸۸ متهم به دادگاه معرفی شده بودند.

عناصر مسلح با شلیک گلوله های خمپاره به بخش پلیس در منطقه و یورش به آن ، نیروهای پلیس  مستقر دراین مرکز را که ۱۳ نفر بودند، به قتل رساندند.این اتفاق در روز متفرق کردن تحصن طرفداران وابسته به اخوان المسلمین در ۱۴ اوت ۲۰۱۳ روی داد.
منبع: شفقنا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پاسخ دادن معادله امنیتی الزامی است . *

دکمه بازگشت به بالا