خبر های جدید

دیدار حزب اصلاح یمن با مقامات سعودی

  دیدار حزب اصلاح یمن با مقامات سعودی

هیاتی متشکل از اعضای اخوان المسلمین یمن، اخیرا در سفر به ریاض با مقامات سعودی دیدار و در خصوص تحولات یمن و منطقه رایزنی کرده است. منابع آگاه خبری اعلام کردند که هیاتی از رهبران «حزب اصلاح یمن» وابسته به اخوان المسلمین این کشور، به عربستان سعودی سفر کرده است. این اقدام نشان دهنده این است که در سیاست ریاض در خصوص اخوان المسلمین و دستکم اخوان المسلمین یمن چرخش ایجاد شده است.

به گفته منبعی به  پایگاه خبری «الخلیج الجدید» این هیات هفته پیش به عربستان سفر کرده است و با مسوولان عربستان دیدار و درباره تحولات یمن پس از اینکه گروه انصار الله پارلمان را منحل کرد، گفت وگو کرده است و با این اقدامات این حزب مخالفت کرده اند.

عربستان سعودی مارس گذشته گروه اخوان المسلمین را در فهرست گروه های تروریستی قرار داد؛ اما ناظران بر این باورند که تحولات منطقه ای در یمن، عراق و نیز روی کارآمدن پادشاه جدید در عربستان ممکن است سبب تغییر سیاست ریاض در قبال اخوان المسلمین و جنبش های سیاسی اسلامی شود.

به گفته این منبع، عربستان پس از اتحاد علی عبدالله صالح رییس جمهور سابق با حوثی ها همه متحدانش را از دست داد، اکنون تصمیم گرفته است تماس هایش را با حزب اصلاح یمن از سرگیرد.

چند روز پیش هم سعود الفیصل وزیر خارجه مادام العمر عربستان، در چرخشی آشکار نسبت به سیاست های دولت متبوعش در زمان ملک عبدالله،  تاکید کرد: ما با اخوان المسلمین مشکلی نداریم، بلکه مشکل ما فقط با مجموعه کوچکی است که به این جماعت وابسته است.
منبع: شفقنا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پاسخ دادن معادله امنیتی الزامی است . *

دکمه بازگشت به بالا