خبر های جدید

استاد دانشگاه آمریکا: مسلمانان در دین خود راه‌ حل همه مشکلات را دارند

استاد دانشگاه آمریکا: مسلمانان در دین خود راه‌ حل همه مشکلات را دارند

نیازی نیست که برای پیدا کردن حقوق بشر به غرب برویم، مسلمانان در دین خود همه راه‌حل‌های مشکلاتی را که امروز با آن مواجه هستند، دارند.دکتر جان اندرو مارو، استاد کالج فنی «آیوی» در ایندیانای آمریکا در همایش «همزیستی مسالمت‌آمیز: میثاق حضرت محمد(ص) و مسیحیان جهان» در ابوظبی به بیان این مطلب پرداخت.

این همایش با هدف بررسی ویژگی‌های اسلام حقیقی در مبحث همزیستی مسالمت‌آمیز با ادیان مختلف و عملکرد حضرت محمد(ص) برگزار شد.در این همایش شخصیت‌های دینی و علمی بر لزوم شناخت گسترده‌تر از اسلام و معنای حقیقی آن تأکید کردند.

حبیب علی الجعفری، بنیانگذار بنیاد طابه ابوظبی که در راستای ترویج ارزش‌های متعالی اسلام فعالیت می‌کند، عنوان کرد: ما در یک نقطه عطف تاریخی هستیم. خشونت در گذشته هم بوده است اما آنچه امروز اتفاق می‌افتد، این است که عده‌ای تلاش می‌کنند تا این خشونت را به خدا و پیامبرش نسبت دهند.

وی افزود: بسیاری از این خشونت‌ها علیه اقلیت‌های دینی انجام می‌شود درحالی‌که همزیستی با پیروان ادیان مختلف از آموزه‌های قرآن و حضرت محمد(ص) است. جعفری گفت: ما رهبران دینی باید در کنار رهبران سیاسی، رسانه‌ها، اندیشمندان، نظریه‌پردازان و اساتید در یک جبهه واحد بایستیم و با این چالش مقابله کنیم. لازم است که درک درست‌تری از اسلام ایجاد شود.وی ادامه داد: حضرت محمد(ص) می‌فرمود که در روز قیامت، دشمن کسی است که اقلیت‌های غیرمسلمان را آزار دهد؛ جامعه باید به قوانین احترام به ادیان که در متن اسلام است، احترام بگذارد.

جان اندرو مارو، استاد کالج آیوی عنوان کرد: حضرت محمد پیمان‌های متعددی با پیروان دیگر ادیان داشت که راهبران کوه سینا، مسیحیان و یهودیان جزء آن بودند. در این پیمان‌ها آزادی ایمان و عمل برای آن‌ها در نظرگرفته شده و مسلمانان موظف به حمایت از اقلیت‌ها بودند.

وی افزود: ما نیاز نداریم که برای پیدا کردن حقوق بشر به غرب برویم؛ مسلمانان در دین خود همه راه‌حل‌های مشکلاتی را که امروز با آن مواجه هستند دارند.مارو گفت: وقتی مسلمانان دروغین به نام اسلام سلاح به دست می‌گیرند، نه تنها مسیحیان بلکه مسلمانان نیز فرار می‌کنند که لازم است باز گردیم و ارزش‌های حقیقی اسلام را احیا کنیم.

http://shafaqna.com/persian/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پاسخ دادن معادله امنیتی الزامی است . *

دکمه بازگشت به بالا