خانه ---> خبر های جدید ---> پکن مغازه‌ داران مسلمان را به فروش الکل مجبور کرد
پکن مغازه‌ داران مسلمان را به فروش الکل مجبور کرد

پکن مغازه‌ داران مسلمان را به فروش الکل مجبور کرد

پکن مغازه‌ داران مسلمان را به فروش الکل مجبور کرد

مقام‌ های دولت چین مغازه‌داران و رستوران‌داران مسلمان در روستایی در منطقه سین کیانگ را به فروش الکل و سیگار مجبور کرده است.منطقه سین کیانگ در غرب چین استانی مسلمان‌نشین است و در دو سال گذشته شاهد افزایش خشونت‌ها بوده و دولت پکن برای مقابله با اسلام در منطقه یکسری کمپین‌های سخت علیه ساکنان اعمال کرده است به طوری که کارمندان دولت و کودکان از حضور در مراسم مذهبی و مساجد منع شده و در ماه رمضان این منطقه به شدت تحت کنترل قرار دارد. در بسیاری از اماکن نیز زنان از پوشش کامل صورت منع شده و مردان نیز نباید ریش خود را بلند کنند.

عادل سلیمان یکی از مقام‌های حزب کمونیست چین در روستای آکتاش در جنوب سین کیانگ گفت که بسیاری از مغازه‌داران و رستوران‌داران از سال 2012 فروش الکل و سیگار را متوقف کردند. اما دولت پکن حال به آنها دستور داده که باید فروش این اجناس را آغاز کنند.

براساس بیانیه صادر شده از جانب دولت پکن به رستوران‌داران و مغازه‌داران در این روستا دستور داده شده تا پنج برند مختلف از مشروبات الکلی و سیگار را بفروشند و آنها را در معرض دید قرار دهند و هر کس که از این دستور سرپیچی کند مغازه‌اش بسته می‌شود و جواز کسبش به حالت تعلیق درمی‌آید و اقدامات قانونی علیه وی انجام می‌شود.

دولت چین می‌گوید: گروه‌های شبه‌نظامی اویغور از اینترنت برای تحریک مسلمانان محلی در اقدام به خشونت و نقض قوانین دولتی استفاده می‌کنند اما منتقدان می‌گویند فشارهای گسترده پکن و نقض حقوق اویغورها باعث اقدامات تحریک‌آمیز آنها شده است.

عادل سلیمان همچنین گفت: حدود 60 رستوران و مغازه در این منطقه هستند که از دستور دولت تبعیت کرده و هنوز گزارشی از تظاهرات یا تخطی از این دستور منتشر نشده است.

http://shafaqna.com/persian/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پاسخ دادن معادله امنیتی الزامی است . *

تلگرام نوگرا »»» مطالب سایت + عکس + کلیپ + نوشته های کوتاه متنوع + با ما همراه باشید . eslahe@