خبر های جدید

دیدار مخفیانه امیر قطر با اردوغان در استانبول

دیدار مخفیانه امیر قطر با اردوغان در استانبول

شیخ «تمیم بن حمد آل ثانی» امیر قطر نیمه شب در استانبول با رجب طیب اردوغان رئیس جمهوری ترکیه در پشت درهای بسته دیدار و گفت و گو کرد.  تارنمای خبری تحلیلی روزنامه «صباح» بامداد سه شنبه گزارش داد، اردوغان در کاخ تاریخی «هوبر» در آخرین ساعات روز دوشنبه در استانبول با امیر قطر دیدار کرد که این دیدار در پشت درهای بسته تا اولین ساعات بامداد ادامه داشت.

این پنجمین دیدار و سفر غیر منتظره امیر قطر به ترکیه در سال جاری است.نهاد ریاست جمهوری ترکیه در این خصوص اطلاعیه ای صادر نکرده است. ترکیه و قطر در سال های اخیر در سایه دوستی نزدیکی آل ثانی و اردوغان، همکاری عمیقی در خصوص تحولات منطقه را شروع کرده اند.

این همکاری ها به ویژه در مورد بحران سوریه و حمایت دو طرف از معارضان سوری برجسته شده است. انتظار می رود در گفت و گوهای رهبران دو کشور مسائل منطقه به ویژه سوریه، یمن، عراق، لیبی و مصر بحث و تبادل نظر شود. همزمانی این دیدار با مذاکرات ترکیه و آمریکا در خصوص اولویت دادن آنکارا به مبارزه با داعش و همکاری بیشتر با نیروهای ائتلافی و استفاده آمریکا از پایگاه اینجرلیک در عملیات هوایی علیه داعش، جلب توجه می کند.

منبع: دیپلماسی ایرانی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پاسخ دادن معادله امنیتی الزامی است . *

دکمه بازگشت به بالا