خبر های جدید

تمدید ۲ ساله ریاست بارزانی

تمدید ۲ ساله ریاست بارزانی

شورای قضایی اربیل، روز دوشنبه از تمدید دوره ریاست «مسعود بارزانی» در اقلیم کردستان عراق، برای ۲ سال دیگر خبر داد. یک منبع مطلع در اقلیم کردستان عراق اعلام کرد که شورای قضایی اربیل روز دوشنبه با تشکیل جلسه ای، دوره ریاست بارزانی در اقلیم کردستان عراق را برای ۲ سال دیگر با اختیارات کاملش،تمدید کرد.

این در حالی است که اقلیم کردستان عراق با مشکلاتی در خصوص اصلاح قوانین مربوط به انتخابات ریاست این اقلیم روبه است و احزاب این منطقه تاکنون به توافق سیاسی در این خصوص دست نیافتند.

مسعود بارزانی که بیش از یک دهه است بر اقلیم کردستان عراق حکومت می کند، آخرین دوره ریاست او در (۲۰ آگوست) ۲۹ ماه جاری به پایان می رسد. بارزانی و حزبش در صدد تمدید دوباره ریاست وی برای یک مدت ۴ساله دیگر بودند اما احزاب رقیب کرد با آن مخالفت کرده اند.

پیشتر برخی گزارش ها حکایت از آن داشت بارزانی که از تمدید دوباره ریاستش ناامید شده بود، درصدد مطرح کردن فرزندش «مسرور» به جای خود در پست ریاست بود که این درخواست نیز با مخالفت احزاب کرد روبه رو شد. بارزانی پیشتر و در پی اعلام احزاب چهارگانه کرد بر مخالفت با تمدید ریاست وی، تهدید کرد که اگر معضل ریاست اقلیم کردستان حل و فصل نشود، شخصا وارد عمل شده و موضوع را به روش خود فصیله می دهد.

بر اساس این گزارش، احزاب اقلیم کردستان عراق طی روزهای اخیر مجادلات و بحث های تندی در خصوص تمدید دوره ریاست مسعود بارزانی در اقلیم کردستان داشتند.

منبع: دیپلماسی ایرانی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پاسخ دادن معادله امنیتی الزامی است . *

دکمه بازگشت به بالا