به کانال تلگرامی نوگرا بپیوندید»»» @eslahe کانال نوگرا @eslahe
خبر های جدید

ادامه تظاهرات مردم مصر عليه دولت كودتا در اين كشور

ادامه تظاهرات مردم مصر عليه دولت كودتا در اين كشور

هزاران نفر از مردم مصر در سراسر اين کشور در آستانه سالگرد کودتا عليه محمد مرسي، تنها رئيس جمهور منتخب در مصر، تظاهرات کردند.هزاران نفر از مردم مصر به دعوت ‍‍‍‍‍”ائتلاف ملی حمایت از دولت قانونی و مخالفت با کودتا” در شهرهای اسکندریه، نصر٬ التجمع، الخمیس، عین الشمس و در محل الحرام جیزه قاهره پایتخت مصر در اعتراض به کودتای نظامی سال 2013 به رهبری عبدالفتاح سیسی و همچنین عليه پروژه سد اتیوپی تظاهرات كردند.

ائتلاف ملی حمایت از دولت قانونی و مخالفت با كودتا در مصر از مردم اين كشور دعوت كرد در تظاهرات با عنوان «مصر از تشنگی رنج می برد» و «انقلاب شما را به ياری می طلبد» شرکت کنند. هزاران نفر از شهروندان استان های مختلف مصر دعوت اين ائتلاف لبيك گفته و در اعتراض به دولت كودتا به خيابانها آمدند.

معترضين با سردادن شعارهایی عليه عبدالفتاح سیسی، رئيس‌ جمهور این کشور تظاهرات کردند. آنها همچنين با در دست داشتن پلاکاردهايی از سهل انگاری مقامات مصر در خصوص سد اتیوپی انتقاد کردند.

تغیر بستر رود نیل به قصد احداث سد اتیوپی بر روی آن موجب تنش و بين اين كشور و مصر صدور بيانيه هايي عليه همديگر شده است. دو کشور مذکور همراه با سودان برای حل و فصل اختلافات در ماه مارس یک توافق اولیه را به عنوان «حسن نیت» امضا كرده بودند.

منبع: خبرگزاری آناتولی

برچسب ها

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پاسخ دادن معادله امنیتی الزامی است . *

دکمه بازگشت به بالا
بستن