خبر های جدید

پارلمان جدید مصر آغاز به کار کرد

بعد از ۳ سال تعطیلی؛
پارلمان جدید مصر آغاز به کار کرد

پارلمان مصر امروز (یکشنبه) اولین جلسه خود در دور جدید را برگزار کرده و نقشه راهی که از سی‌ام ژوئن آغاز شده را تکمیل کرد. اولین نشست پارلمان جدید مصر صبح امروز با حضور سیسی و به ریاست بهاء ابوشقه، رئیس فراکسیون الوفد در این پارلمان به عنوان مسن‌ترین عضو آن و نیز با حضور نهی الحمیلی، به عنوان کم سن‌ترین عضو آغاز شد.

در این جلسه ابوشقه ابتدا متن دستور سیسی برای ازسرگیری جلسات پارلمان و سپس دستورات کمیته قضایی ناظر بر صلاحیت‌های حقوقی را خواند و بعد از آن نمایندگان مراسم تحلیف را به جا آوردند و در ادامه اقدامات لازم برای انتخاب رئیس پارلمان و دو معاون وی آغاز می‌شود.

پیش‌بینی می‌شود علی عبدالعال،‌ استاد قانون اساسی که روز شنبه با پشتیبانی ائتلاف “حمایت مصر” شامل اکثر اعضای پارلمان، با اکثریت مطلق پیروز شد، به رقابت‌ها بر سر تصدی ریاست پارلمان خاتمه دهد.

در مقابل رقابت برای سمت دو معاون رئیس پارلمان به دلیل اینکه اکثر فراکسیون‌ها تعدادی از اعضای خود را کاندیدا کرده‌اند، شدیدتر خواهد بود. پیش از ورود به عرصه رقابت تشکیل کمیته‌های پارلمانی که با پایان اصلاح لایحه پارلمان انجام خواهد شد، رقابت مناصب پایین‌تر نمایان خواهد شد.

منبع: ایسنا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پاسخ دادن معادله امنیتی الزامی است . *

دکمه بازگشت به بالا