خبر های جدید

تعداد مسلمانان انگلیس برای اولین بار به بیش از ۳ میلیون نفر رسید

تعداد مسلمانان انگلیس برای اولین بار به بیش از ۳ میلیون نفر رسید

 آمارهای جدید نشان می دهد که شمار مسلمانان انگلستان برای اولین بار از مرز ۳ میلیون نفر گذشت.شمار مسلمانان در یک دهه اخیر در نتیجه افزایش میانگین مهاجرت و زاد و ولد دو برابر شده است. براساس بررسی های مفصلی که دفتر آمار ملی انگلیس انجام داده است، شمار مسلمانان در برخی از مناطق لندن به حدود نیمی از جمعیت آن مناطق می رسد و در صورت تداوم روند افزایش شمار مسلمانان، در ده سال آتی در این مناطق به اکثریت تبدیل خواهند شد.

نیمی از مسلمانان انگلیس و ولز در خارج متولد شده اند. این در حالی است که نسبت مسلمانان کمتراز رده سنی ۱۰ سال بیشتر از دیگر گروههای سنی است؛ امری که از افزایش تعداد آنها در نسل های آتی حکایت دارد.

روزنامه «میل آن صندای» چاپ انگلیس که تحلیل مذکور را منتشر کرده است، نوشت: تعداد ۳ میلیون مسلمان- که ازهر ۲۰ شهروند یکی را شامل می شود- در مورد تغییر چهره بریتانیا در پرتو افزایش دعوت به ادغام مسلمانان در کشور، جنجال برانگیز است.

شمار مسلمانان انگلیس در سال ۱۹۹۱م، کمتر از یک میلیون نفر و ۹۵۰ هزار نفر برآورد شد که تنها ۱.۹% از کل جمعیت این کشور را شامل می شد. تنها یک دهه پس از این تاریخ، شمار مسلمانان به  ۱۵۴۶۶۲۶ نفر یعنی ۳% از کل جمعیت این کشور رسید و با فرا رسیدن سال ۲۰۱۱، این تعداد در انگلیس و ولز به ۲۷۰۶۰۶۶ نفر یعنی ۴.۸% از کل جمعیت شهروندان رسید.

آمار و ارقام جدیدی که برای اولین بار در ماه کنونی منتشر شده است، تداوم افزایش شمار مسلمانان را نشان داده است به طوری که این تعداد در سال ۲۰۱۴م به ۳۰۴۶۶۰۷ در انگلیس و ولز یعنی ۵.۴ % رسیده است.

شمار مسلمانان به ۳۱۱۴۹۹۲ نفر در سراسر بریتانیای بزرگ افزایش یافته است که بیش از نیمی از آنها ( ۱۵۵۴۰۲۲ )  در خارج از این کشور متولد شده اند.

این روزنامه همچنین اشاره کرد که اکثریت مسلمانان یعنی ۱۴۸۴۰۶۰ مسلماناز خارج از اتحادیه اروپا وارد انگلیس شده اند.

ترجمه: شفقنا

منبع: روزنامه الرای کویت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پاسخ دادن معادله امنیتی الزامی است . *

دکمه بازگشت به بالا