خبر های جدیدمطالب جدید

اظهارات دبیرکل جماعت دعوت و اصلاح در مورد اعدام جوانان اهل سنت کورد

اظهارات دبیرکل جماعت دعوت و اصلاح در مورد اعدام جوانان اهل سنت کورد

استاد عبدالرحمن پیرانی در اولین جلسه هیأت اجرایی مرکزی بعد از بازگشت از نشست اتحادیه جهانی علمای مسلمان، ضمن اشاره به وضعیت منطقه و قضایای دنیای اسلام بیان کرد: نشر اعتدال و میانه روی، زمینه ساز آرامش جامعه و کاهش اقدامات خشونت آمیز خواهد بود. بدیهی است در عصرکنونی، وحدت، همبستگی و وفاق ملی معطوف به تحقق حقوق همه شهروندان صرفنظر از مذهب، ملیت، دین و هرگونه ویژگی هویتی دیگری است. وی افزود: امروز بیش از هر زمان دیگری نیازمند ترویج و تعمیق فرهنگ مدارا و دگرپذیری هستیم و بر این باوریم خشکاندن ریشه های افراط و تندروی جز با کار فرهنگی گسترده در جامعه میسر نمی شود.

استاد پیرانی در ادامه نقش نهادهای مدنی را در این راستا مهم دانست و گفت: لازمه ترویج فرهنگ مدارا و خشونت پرهیزی، ایجاد و تقویت نهادهای مدنی در کنار فعالیت های فرهنگی نهادهای دولتی است.
دبیرکل جماعت با اشاره به اجرای حکم اعدام بیش از ٢٠ نفر در زندان رجایی شهر کرج، اظهار داشت: ورود به جزئیات پرونده و فرایند دادرسی شأنی حقوقی و قضایی است؛ اما انتظار می رفت در صدور آرا، مقاصد و مصالح ناظر در حکم، مصلحت عمومی کشور و در عین حال لحاظ کردن رأفت اسلامی، که مورد تأکید شرع و قانون است، مورد توجه قرار گیرد.
گفتنی است دبیرکل جماعت که برای شرکت در اجلاس شورای اتحادیه جهانی علمای مسلمان به ترکیه رفته بود، بامداد امروز به تهران بازگشت.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پاسخ دادن معادله امنیتی الزامی است . *

دکمه بازگشت به بالا