خبر های جدید

دو آیه منادی صلح در جهان از نظر اندیشمند مسیحی

دو آیه منادی صلح در جهان از نظر اندیشمند مسیحی

نبیل لوقا بباوی، اندیشمند مصری مسیحی که در پایان همایش بین‌المللی شورای عالی امور اسلامی مصر در قاهره سخن می‌گفت، اظهار کرد: آیه ۱۱۸ سوره هود: «وَلَوْ شَاءَ رَبُّکَ لَجَعَلَ النَّاسَ أُمَّهً وَاحِدَهً وَلَا یَزَالُونَ مُخْتَلِفِینَ: و اگر پروردگار تو مى‌خواست قطعا همه مردم را امت واحدى قرار مى‏‌داد در حالى که پیوسته در اختلافند» و آیه ۶۹ سوره حج: «اللَّهُ یَحْکُمُ بَیْنَکُمْ یَوْمَ الْقِیَامَهِ فِیمَا کُنْتُمْ فِیهِ تَخْتَلِفُونَ: خدا روز قیامت در مورد آنچه با یکدیگر در آن اختلاف می‌کردید داورى خواهد کرد» را آیاتی برای پایان‌دادن به تمامی جنگ‌ها و درگیری‌ها در جهان دانست.

وی گفت: زمانی که شریعت اسلامی را مطالعه می‌کردملإ این دو آیه را به عنوان آیاتی یافتم که توجه به آن‌ها می‌تواند پایان‌دهنده همه اختلافات و درگیری‌ها در کل جهان باشد.

بباوی اجرای پیشنهادات ارائه‌شده در همایش قاهره را خواستار شد و این همایش با صدور منشوری با عنوان «سند قاهره برای نشر صلح» که بر اهمیت استفاده بیشتر از رسانه‌های اجتماعی برای نشر فرهنگ صلح و ریشه‌کن کردن تروریسم تأکید داشت، به کار خود پایان داد.

همایش قاهره با حضور علما، مفتیان و شخصیت‌های اسلامی از ۳۰ کشور با عنوان «نقش رهبران و تصمیم‌گیرندگان جوامع در نشر فرهنگ صلح و مقابله با تروریسم و چالش‌های آن» برگزار شد.

نبیل لوقا بباوی، استاد حقوق دانشگاه پلیس مصر و مسیحی ارتدوکس است، وی تألیفات زیادی با موضوعات اسلامی از جمله «تروریسم، یک صنعت اسلامی نیست»، «محمدِ رسول و ادعاهای دروغگویان»، «جنگ‌های پیامبر{ص}» و «زنان پیامبر و حقایق و افتراها درباره سیره و زندگینامه آنان» دارد.

منبع: ایکنا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پاسخ دادن معادله امنیتی الزامی است . *

دکمه بازگشت به بالا