خبر های جدید

دفتر سازمان همکاری اسلامی در غزه تعطیل شد

دفتر سازمان همکاری اسلامی در غزه تعطیل شد

مدیر دفتر سازمان همکاری اسلامی در نواز غزه اعلام کرد که این دفتر در نوار غزه پس از نزدیک به ۹ سال فعالیت تعطیل شده و اختیارات آن به دفتر سازمان همکاری اسلامی در رام الله منتقل شده است. ‘محمد حسنه’ روز چهارشنبه با صدور بیانیه ای مطبوعاتی اعلام کرد که تعطیلی دفتر سازمان همکاری اسلامی در غزه تحت تاثیر فشارهای سیاسی تشکیلات خودگردان فلسطین صورت گرفته و این در حالی است که این دفتر با ارائه خدمات انسانی در زمینه توسعه و پرورش جوانان فلسطینی و کمک رسانی به آنها، نقش حیاتی برای هزاران نفر از آنها را ایفا می کرد.

حسنه افزود که تعطیلی دفتر سازمان همکاری اسلامی در غزه، اقدامی در راستای مجموعه اقدامات برای اعمال فشار تشکیلات رام الله علیه غزه است و سفیر فلسطین در عربستان از صندوق همبستگی اسلامی خواسته بود که هیچ گونه حواله مالی مورد نیاز برای پروژه های در دست اجرا در باریکه غزه را ارسال نکنند.

وی ادامه داد که فشار تشکیلات خودگردان و به ویژه وزارت خارجه و دفتر نمایندگی فلسطین در سازمان همکاری اسلامی در جده و نیز اداره امور فلسطین و قدس مساله تازه ای نیست، بلکه این تشکیلات همیشه از این قبیل نامه های اعتراضی ارسال می کرد و خواستار تعطیلی این دفتر می شد.

مدیر دفتر سازمان همکاری اسلامی خاطر نشان کرد که تشکیلات خودگردان اخیرا فشارهای خود علیه این سازمان را افزایش داده بود و بر لزوم تعطیلی دفتر آن در غزه به بهانه اینکه فعالیت آن در این منطقه باعث تشدید شکاف داخلی می شود و تشکیلات رام الله نمی تواند نظارتی بر اموال آن داشته باشد، تاکید می کرد.

حسنه در پایان افزود که دفتر سازمان همکاری اسلامی در غزه پس از جنگ سال های ۲۰۰۸ و ۲۰۰۹ رژیم صهیونیستی علیه باریکه غزه و پس از نشست فوق العاده شورای وزرای خارجه کشورهای عربی و درخواست آنها از ‘اکمل الدین احسان اوغلو’ دبیر کل وقت سازمان همکاری اسلامی برای سفر به غزه و اعزام کاروان های کمک رسانی به این منطقه و نیز راه اندازی نهادهای هماهنگی میدانی در قاهره و غزه احداث شده بود.

دو میلیون نفر امروز در نوارغزه تحت محاصره شدید رژیم صهیونیستی بوده و بیکاری، نبود امکانات و خدمات و قطع برق و بسته شدن گذرگاه ها در مقابل مسافران و بیماران از مشکلات عدیده آنها محسوب می شود.

منبع: ایرنا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پاسخ دادن معادله امنیتی الزامی است . *

دکمه بازگشت به بالا