خانه ---> خبر های جدید ---> سرنوشت مبارك زندان يا اعدام

سرنوشت مبارك زندان يا اعدام

سرنوشت مبارك زندان يا اعدام

 

به گزارش نوگرا  روزنامه "الاهرام"چاپ مصر روز دوشنبه ـ 23 خرداد ماه ـ در اين باره نوشت:"'محمد عبد العزيز الجندي" گفت كه زندان، ساده‏ترين مجازاتي خواهد بود كه در انتظار "حسنی مبارك" است و در صورت اثبات دست داشتن او در تشويق به كشتار تظاهرات كنندگان در جريان انقلاب مصر، احتمال اعدام وي وجود دارد.

 

الجندي تاكيد كرد: قوانين داخل زندان بر اساس اصل برابري بين زندانيان و صرف نظر از اينكه زنداني مسوول بلند پايه و يا وزير است يا يك شهروند ساده، اعمال مي‏شود.

 

وي گفت: دادستاني كل و در راس آن "عبدالمجيد محمود" معاون كل دادستاني به منظور اطمينان از رفتار درست با زندانيان و عدم تبعيض بين آنان، نظارت بر تمام زندان‏ها و بازديد غير منتظره از آن را برعهده دارد.

 

وي با تكذيب اينكه قاضي بر اساس اهميت موضوع و شخص متهم انتخاب مي شود گفت:انتخاب قضات بر اساس قوانين سخت‏گيرانه كه داگاه تجديد نظر قاهره اعمال مي‏كند صورت مي‏گيرد.

 

وي انحراف قاضي را مصيبت دانسته و قول داد كه در صورت اثبات اين موضوع وي را به دادگاه تحويل دهد.

 

الجندي شهروندان مصري را به برگزاري تظاهرات و اعتراض‏ها در روزهاي تعطيل با الگو گرفتن از كشورهاي پيشرفته فراخوانده و تأكيد كرد: انقلاب مردمي مصر بر آزادي بيان تأكيد داشته و با تخريب مؤسسات دولتي مخالف است.

 

وي اخبار مربوط به توزيع اموال مصر كه از خارج بازگردانده شده بين مردم را تكذيب كرد و گفت: اين اموال به بودجه كشور بازگردانده مي‏شود تا حقوق كارمندان افزايش يابد و با استفاده از آن بتوان با فقر و بيكاري مبارزه و فرصت‏هاي شغلي ايجاد كرد.

ایرنا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پاسخ دادن معادله امنیتی الزامی است . *

تلگرام نوگرا »»» مطالب سایت + عکس + کلیپ + نوشته های کوتاه متنوع + با ما همراه باشید . eslahe@