خبر های جدید

ارائه تسهيلات به مسلمانان در مسابقات يورو 2012 اوكراين

 

انجمن‌هاي اسلامي اوكراين با اجراي طرحي از مسلمانان حاضر در مسابقات فوتبال جام قهرماني ملت‌هاي اروپا موسوم به يورو 2012 استقبال مي‌كنند. به گزارش اخبار جهان اسلام به نقل از پايگاه‌ اطلاع‌رساني شبكه خبري الجزيره، انجمن‌هاي اسلامي اوكراين در ايام برگزاري اين رقابت‌ها، طرح استقبال از مسلمانان حاضر در مسابقات را در مساجد، مراكز اسلامي و رستوران‌هايي كه در آن غذاي حلال سرو مي‌شود، اجرا مي‌كنند.

باسل مرعي، رئيس مركز فرهنگي ـ اسلامي «رائد»(بزرگ‌ترين انجمن اسلامي مسلمانان اوكراين) اظهار كرد: در اين طرح خط تلفن ويژه‌اي براي خدمت به مسلمانان در نظر گرفته شده است و آنان با تماس با اين خط مي‌توانند از مراكز فرهنگي ــ اسلامي، مساجد و انجمن‌هاي وابسته به اين مراكز اطلاع يابند.

باسل مرعي در ادامه افزود: اين طرح همچنين شامل تبليغ اسلام در رستوران‌هاي حلال و آشنايي مسلمانان با شاخص‌ترين آثار و ديدني‌هاي شهرهايي است كه ميزبان رقابت‌ها هستند.

باسل مرعي همچنين تصريح كرد: اين طرح با هدف ارائه چهره‌اي مناسب از مسلمانان در جامعه اوكراين و آشنايي با وضعيت اسلام و مسلمانان در اين كشور اجرا خواهد شد.

يادآور مي‌شود، مسابقات يورو 2012 قرار است از 19 خرداد تا 11 تيرماه سال جاري به ميزباني مشترك لهستان و اوكراين برگزار شود. اوكراين پنج ميليارد دلار براي برگزاري اين مسابقات هزينه كرده است.

منبع: اخبار جهان اسلام

برچسب ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پاسخ دادن معادله امنیتی الزامی است . *

دکمه بازگشت به بالا
بستن