خبر های جدید

مسلمانان میانمار: جهان فراموشمان کرده است، امیدی به کمک کسی نداریم!

رئیس جمعیت خیریه حمایت اجتماعی اراکان تاکید کرد که با وجود بی توجهی و سکوت رسانه ها درباره اوضاع مسلمانان میانمار، کشتار و سرکوب آنان توسط بوداییان تندرو همچنان ادامه دارد.

به گزارش مفکره الاسلام، محمد ایوب اضافه کرد که روزانه صدها مسلمان منطقه اراکان به بنگلادش فرار می کنند، ­و توضیح داد که غالب این پناه جویان امید خود را از دست داده و باور دارند که فراموش شده اند، چرا که اردوگاه های آنان فاقد ساده ترین امکانات زیستی است، و به وسائلی مانند مواد غذایی و لباس های گرم و پتو نیاز شدید دارند.

محمد ایوب اظهار داشت: گرچه تعداد پناه جویان مسلمانی که به خاطر کشتار و سرکوب بوداییان تندرو مجبور به فرار از اراکان شده اند طبق آمار رسمی و ثبت شده سازمان ملل چهل هزار نفر است، اما تخمین می زنیم که حدود پانصد هزار نفر مجبور به ترک خانه و زادگاهشان شده و به مناطق دیگری پناه برده باشند.

لازم به یادآوری است که نزدیک به یک میلیون مسلمان ساکن در منطقه اراکان واقع در میانمار از ساده ترین حقوق اولیه شهروندی محرومند، و دولت میانمار آنان را غریبه هایی می داند که به شکل غیر قانونی در این منطقه زندگی می کنند، و نه تنها به عنوان شهروندان میانمار شناخته نمی شوند، بلکه دولت در مقابل سرکوب و کشتار بی رحمانه آنان توسط شبه نظامیان بودایی نیز سکوت اختیار کرده است.

در چنین شرایطی، دولت های همسایه تایلند و سنگاپور از باز کردن مرزها و قبول پناهجویان مسلمان اراکان خودداری می کنند و بنگلادش نیز مرزهای خود را بسته و اعلام کرده است که نمی تواند پناه جویان بیشتری را بپذیرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پاسخ دادن معادله امنیتی الزامی است . *

دکمه بازگشت به بالا