خبر های جدید

بازداشت گسترده زنان در مصر

در آستانه محاکمه محمد مرسی رئیس جمهور برکنار شده مصر و ۱۴ نفر دیگر از رهبران جنبش اخوان المسلمین، یک مقام امنیتی مصر روز جمعه از بازداشت ۲۲ زن عضو این جنبش خبر داد.
از زمان سرنگونی دولت مرسی توسط ارتش مصر در تاریخ سوم ژوئیه، نیروهای امنیتی مصر هزاران نفر از طرفداران مرسی را بازداشت کرده اند.
ناصر العبد یک عضو ارشد نیروهای امنیتی مصر در شهر اسکندریه دومین شهر بزرگ این کشور گفت این زنان به اتهام اختلال در رفت و آمد خودروها هنگام برگزاری تظاهرات، عضویت در یک گروه ممنوع و توزیع اعلامیه های غیرقانونی بازداشت شدند.
وکیل مدافع این زنان نیز گفت افراد بازداشت شده بین ۱۵ تا ۲۵ سال دارند. این افراد صبح روز پنجشنبه بازداشت شدند.
ام یمنا مادر یکی از افراد بازداشت شده گفت‌:«ما در ظلم و تاریکی زندگی می کنیم. باور نمی کنم که دختر ۱۵ ساله من، با من به خانه بازنگشت. باور نمی کنم که آنها دختران ما را مجبور کردند زانو بزنند و اسلحه های خود را به سمت آنها نشانه گرفتند.»
به گزارش خبرگزاری رویترز از قاهره، از زمان سرنگونی حکومت مرسی که اولین رئیس جمهور منتخب مردم مصر در روندی دموکراتیک بود صدها تن از طرفداران اخوان المسلمین کشته و رهبران این گروه نیز بازداشت شده اند. ارتش ضمن اعلام وضع فوق العاده، مقررات منع آمد و شد شبانه را اجرا کرده است.

تهران / واحد مرکزی خبر / سیاسی ۱۳۹۲/۰۸/۱۰

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پاسخ دادن معادله امنیتی الزامی است . *

دکمه بازگشت به بالا