خبر های جدید

تهدید استفاده از سلاح سنگین علیه اخوان المسلمین.

به گزارش خبرگزاری رسا، روزنامه العرب چاپ لندن امروز نوشت مقامات مصر به جنبش اخوان المسلمین درباره پیامد برهم زدن جشن‎های سالروز انقلاب ۲۵ ژانویه هشدار دادند و تاکید کردند سازمان‎های امنیتی و نظامی با توجه به آمادگی که دارند؛ قادر هستند هرگونه تلاش برای برهم زدن جشن‎ها را ناکام بگذارند.
این هشدار در حالی مطرح شد که در گزارش‎ها تاکید شده است اعضای اخوان المسلمین برای اجرای «طرح تروریستی» با هدف تکرار سناریو ۲۸ ژانویه ۲۰۱۱ که به «جمعه خشم» معروف شد، برنامه ریزی کرده است.
سرلشکر محمد ابراهیم وزیر کشور مصر روزگذشته گفت: هرگونه تلاش اخوان المسلمین برای برهم زدن جشن‎های قریب الوقوع در سالروز انقلاب ۲۵ ژانویه با تمام قاطعیت و قدرت در چارچوب قانون مواجه خواهد شد.
وی تاکید کرد همه طرح های گروه تروریستی اخوان المسلمین برای برهم زدن جشن انقلاب ۲۵ ژانویه زیر نظر قرار دارد و خنثی خواهد شد.
وزیر کشور مصر فاش کرد سازمان‎های امنیتی اقدامات پیشگیرانه برای بازداشت عناصر تروریستی عامل اجرای این طرح‎ها انجام خواهد داد و در پشت بام مراکز پلیس سلاح‎های سنگین برای ناکام گذاشتن هرگونه تلاش برای حمله به این مراکز نصب خواهد شد.
رهبران جنبش اخوان تهدید کرده بودند که سعی دارند تنش‎های بیشتری با هدف سرنگونی نظام و بازگشت دوباره به حکومت ایجاد کنند و برای تکرار سناریو ۲۸ ژانویه ۲۰۱۱ و درهم شکستن دستگاه پلیس با حمله به مراکز پلیس و آتش زدن خودروها، زره پوش‎ها و یورش به زندان‎ها سپس تشکیل کمیته‎های مردمی برای حفظ امنیت برنامه ریزی می‎کنند و این گروه این را «راهبرد سخت مسالمت آمیز» توصیف می‎کند.
اخوان المسلمین روز ۲۵ ژانویه جاری را «روز فیصله دادن» می‎دانند و می‎گویند کم کم کنار گذاشتن شیوه مسالمت آمیز و انتقال به مرحله «مسالمت آمیز سخت» را آغاز کردند.
این رهبران فاش کردند راهبرد جدیدی که این گروه اجرای آن را عملا از چند هفته پیش آغاز کرده است اساسا بر آتش زدن خودروهای پلیس و همچنین مراکز امنیتی، هدف قرار دادن افسران، فرماندهان پلیس و ارسال تهدیداتی برای آن‎ها، انتشار عکس‎های آن‎ها و فرزندان شان و شماره تلفن و آدرس خانه‎های آن‎ها برای هدف قراردادن شان و وادار کردن آن‎ها به خارج نشدن از خانه‎هایشان در روز ۲۵ ژانویه است که این اقدامات یورش یا به آتش کشیدن مراکز و خودروهای پلیس و برخی از مراکز مهم از جمله شهرک تولید رسانه‎ای یا مقرهای سازمان امنیت ملی یا احزاب سیاسی حامی نظام جدید را آسان می‎سازد.
برنامه ریزی اخوان المسلمین به این جا ختم نشده بلکه به برنامه ریزی برای ربودن فرماندهانی از ارتش و پلیس رسیده است.
در مقابل یک منبع مسؤول وزارت کشور مصر تاکید کرد این وزارتخانه طرح امنیتی برای تامین امنیت کشور از زمان همه پرسی تا روز ۲۵ ژانویه تدوین و چند گزارش دریافت کرده که از طرح‎های اخوان المسلمین و طرفداران آن‎ها به منظور ایجاد هرج و مرج پرده برداشته است.
وی تاکید کرد اطلاعات امنیتی نشان می‎دهد طرح‎هایی برای حمله به زندان‎ها و فراری دادن رهبران اخوان المسلمین وجود دارد و همزمان گروه «انصار بیت المقدس» عملیات انفجاری تروریستی اجرای می‎کند تا در میان شهروندان ترس ایجاد و به آن‎ها القا کند که سازمان‎های امنیتی نمی‎توانند از آن‎ها محافظت کنند.
وی گفت وزارت کشور مصر طرح «مقابله با بحران‎ها» را با همکاری میان بخش‎های مختلف آن با نیروهای ارتش آماده کرده است.

نمایش بیشتر

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پاسخ دادن معادله امنیتی الزامی است . *

دکمه بازگشت به بالا