خبر های جدید

آمار نشان می دهد، اغلب حمله های وحشتناک در آمریکا به دست مسلمانان انجام نمی شود

آمار نشان می دهد، اغلب حمله های وحشتناک در آمریکا به دست مسلمانان انجام نمی شود
هشام تسمارت؛ نویسنده ی مراکشی ترجمه: حمید محمودپور – مهاباد

سیمای افراط گرایان اسلامی – خصوصاً اگراز تروریست های عرب زبان باشند – در مقایسه با افراط گرایان عقاید دیگر، آمیخته با نوعی وحشت و مبالغه است. این موضوع، یک تحقیق دانشگاهی می باشد که در دانشگاه برینسون با توجه به اطلاعات بدست آمده از « إف بی آی » تهیه و تدوین شده است.
گزارشی که برای تهیه ی لیست عملیات تروریستی از سوی احزاب مختلف تروریستی در خاک آمریکا، مابین سال های ۱۹۸۰ و ۲۰۰۵م انجام پذیرفته حاکی از این است که عملیاتی که افراط گرایان یهودی در مقایسه با مسلمانان انجام داده اند بیش از عملیات تروریستی آنها بوده؛ به طوری که ۷% حمله ها از سوی یهودیان و ۶% از طرف مسلمانان صورت گرفته است.

این گزارش برخلاف انتظاربیان می کند که افراط گرایان اسلامی کمتر از ۱% از حملات تروریستی دراروپا را انجام داده اند و ۹۹% علملیات های دیگر توسط مذاهب و عقاید دیگر روی داده است. لازم است بدانیم که در میان پیروان هر دینی، افراط گرایان و تندروانی یافت می شوند که تهاجماتی را مطابق باورهایشان تدارک می بینند که گمان می کنند با آن خدا را از خود خشنود می سازند.

از میان ۳۰۰ آمریکایی که به سبب خشونت سیاسی و تیراندازی از۱۱ سپتامبر تا کنون به قتل رسیده اند، تنها ۳۳ نفربر حسب آمار مرکز آمریکایی ترور و امنیت نژادی به دست مسلمانان کشته شده اند. در حالی که از تحقیقات به عمل آمده، روشن می شود که تنها ۵۱% از آن مسلمانان، عرب هستند.

استاد پژوهشگر آمریکایی در رشته ی جامعه شناسی در دانشگاه «کارولینای شمالی در چپل هیل» اظهار داشت: درآن زمان که ۳۳ نفرآمریکایی به دست مسلمانان کشته شدند، ترس از ترور به وسیله ی تیراندازی ها ، ۱۸۰۰۰۰ نفر آمریکایی را وحشت زده کرده بود و در اثر این یورش های مسلحانه ۶۶ آمریکایی – یعنی دو برابر ترورهای انجام شده به نام اسلام – به دست غیر مسلمانان کشته شدند.

این پژوهشگر افزود: اقدام مسلمانان به ارتکاب یورش های تروریستی رو به ضعف است. وی خاطر نشان کرد که در سیاست هایی که اکنون به خاطر مبارزه با تروریسم اعمال می شود، به ویژه نباید ازهتک حرمت در حق زندگی شهروندان و منع آزادی هایشان به بهانه ی این که برای کشور خطرناک است،صرف نظر شود.
در این تحقیق تاکید شده که مسلمانان اولین قربانی ترورها هستند، به طوری که حملات اسلام گرایان افراط گرا متوجه عموم مسلمانان است؛ اما باید دانست که احزاب چپ افرط گرا و لاتینی، آمریکایی ها را بیش از آنچه مسلمانان انجام می دهند آزار می دهد و جان تعداد بیشتری از فرزندانشان را می گیرد.
http://alasr.me/articles/view

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پاسخ دادن معادله امنیتی الزامی است . *

دکمه بازگشت به بالا