خبر های جدید

دو برابر شدن شمار قربانیان مسلمان اویغور نسبت به سال 2013

 دو برابر شدن شمار قربانیان مسلمان اویغور نسبت به سال 2013
یک گروه حقوق بشری اویغور در چین گزارش داد که طی سال گذشته بیش از 450 نفر در جریان خشونت ها علیه اقلیت مسلمان اویغور در چین جان خود را از دست داده اند. به گزارش سازمان موسوم به دیدبان حقوق بشر اویغورها، این افراد غالبا در استان شین جیانگ واقع در غرب چین قربانی این درگیری های خونین شده اند.

بر اساس این گزارش طی سال های اخیر امکانات روزنامه نگاران و فعالان حقوق بشر چنان کاهش یافته است که امکان تحقیق و خبررسانی کافی در مورد مسلمانان اویغور وجود ندارد. اما بر اساس گزارش دیدبان حقوق بشر که با توجه به گزارش های مختلف خبرگزاری های جهان تنظیم شده است، شمار تلفات اویغورهای چین روندی صعودی را نشان می دهد. بر پایه این گزارش طی سال 2014 در مجموع 457 تا 478 نفر در شین جیانگ قربانی درگیری های خشونت بار شدند که 235 تا 240 نفر از آنها از مسلمانان اویغور و 80 تا 86 نفر از هان های چین بودند. با توجه به این ارقام می توان گفت شمار قربانیان مسلمان اویغور نسبت به سال 2013 دو برابر شده است. در سال 2013 ظاهرا 199 تا 237 نفر جان خود را در جریان درگیری ها از دست دادند که اکثر آنان اویغور بودند.

مسلمانان اویغور از سال ها پیش از تبعیض ها و ممنوعیت های مذهبی اعمال شده از سوی دولت پکن رنج می برند و هر ساله شمار زیادی از آنان در جریان درگیری ها و اعتراض ها جان خود را از دست می دهند.

منبع: AFP

ترجمه: شفقنا

برچسب ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پاسخ دادن معادله امنیتی الزامی است . *

دکمه بازگشت به بالا