به کانال تلگرامی نوگرا بپیوندید»»» @eslahe کانال نوگرا @eslahe
خبر های جدید

پیش‌بینی یکی از رهبران اخوان المسلمین درباره انقلاب دوم مصر

با نزدیک‌شدن به سالروز انقلاب ۲۵ ژانویه صورت گرفت
پیش‌بینی یکی از رهبران اخوان المسلمین درباره انقلاب دوم مصر

عضو دفتر ارشاد جماعت اخوان المسلمین مصر پیش‌بینی کرد که به‌زودی انقلاب دوم در این کشور آغاز خواهد شد. محمود حسین طی اظهاراتی که از شبکه «الجزیره مباشر» پخش شد، گفت: آینده مصر بهتر خواهد شد و ان شاء الله مصری‌ها به‌زودی خواهند توانست به آزادی دست یافته و «کودتا» را ساقط کنند.

وی با اشاره به وجود حرکت‌هایی مخالف با حکومت السیسی در مصر، تصریح کرد که به‌زودی انقلاب دیگری رخ خواهد داد و کسانی هستند که سعی دارند با دروغ پراکنی و نشر اکاذیب جلوی آن را بگیرند.

حسین همچنین وجود مذاکرات بین اخوان المسلمین و مسئولان کنونی مصر را رد کرد و گفت: مذاکره جماعت اخوان المسلمین با کودتاچیان صحت ندارد و ما هرگز آن را نمی‌پذیریم و تمامی سران کودتا از جمله عبدالفتاح السیسی محاکمه خواهند شد.

وی با اشاره به اینکه اخوان المسلمین بر مشروعیت محمد مرسی اصرار دارد، افزود: اخوان المسلمین وقوع یک انقلاب مسلحانه در مصر را نمی‌پذیرد و به مصری‌ها اطمینان می‌دهیم که از این انقلاب نترسند.

مردم مصر 25 ژانویه سال 2011 در مخالفت با نقض حقوق مردم، گسترش فساد و نابسامانی اوضاع اقتصاد دست به انقلابی زدند که به سرنگونی رژیم حسنی مبارک منجر شد.

http://www.tasnimnews.com/fa/news/1394/09/22/941878

برچسب ها

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پاسخ دادن معادله امنیتی الزامی است . *

دکمه بازگشت به بالا
بستن