خبر های جدید

نماینده ویژه صهیونیست‌ها در مصر به دنبال چیست؟

نماینده ویژه صهیونیست‌ها در مصر به دنبال چیست؟

نخست وزیر رژیم صهیونیستی این هفته نماینده ویژه خود را برای عادی سازی روابط در همه زمینه‌ها و پی‌گیری خرید مجدد گاز ارزان، به مصر می‌فرستد.  روزنامه رأی الیوم روز شنبه نوشت: بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر اسرائیل، این هفته ییتسحاق مولخو نماینده ویژه خود را به قاهره پایتخت مصر خواهد فرستاد.

رأی الیوم به نقل از رادیو رژیم صهیونیستی گزارش داد: مولخو با مقامات مصری درباره عادی سازی روابط بین تل آویو و قاهره و مساله صادرات مجدد گاز مصر به اسرائیل مذاکره خواهد کرد. مصر طبق توافقنامۀ ۲۰ ساله ای که با رژیم صهیونیستی منعقد کرده بود، گاز خود را به این رژیم می فروخت ولی این توافقنامه پس از سرنگونی حسنی مبارک و در سال ۲۰۱۲ به دنبال حملات مکرر به خط لوله های انتقال گاز در شبه جزیره سینا و تخریب آن، لغو شد و رژیم غاصب هم اکنون درپی خرید گاز مصر است.

شرکت برق رژیم صهیونیستی هم از شرکت گاز مصر به علت توقف فروش گاز به این رژیم شکایت کرده بود و اوایل ماه دسامبر کنونی اعلام کرد که دادگاه بین المللی حکمیت، سرانجام مصر را ملزم به پرداخت غرامتی به ارزش یک میلیارد و ۷۶۰ میلیون دلار به این شرکت کرده است.

شرکت برق رژیم صهیونیستی اعلام کرد که این شرکت پس از توقف صادرات گاز مصر مجبور به خرید گاز از طرف های دیگر با قیمت بیشتر برای تولید برق و متحمل هزینه های اضافی شده است.

http://fa.alalam.ir/news/1770780#sthash.WyIV7duY.dpuf

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پاسخ دادن معادله امنیتی الزامی است . *

دکمه بازگشت به بالا