خبر های جدید

تاسیس شهرک سینمایی توسط اخوان المسلمین

تاسیس شهرک سینمایی توسط جماعت اخوان المسلمین

 

جماعت اخوان المسلمين مصر اعلام كرد براي توليد فيلم‌هاي سينمايي با جهت‌گيري ديني، اجتماعي و مستند شركت سينمايي تأسيس كرده است.

به گزارش نوگرا، جماعت اخوان‌المسلمين مصر اعلام كرد براي توليد فيلم‌هاي سينمايي اقدام به تاسيس شركت «توليدات هنري رحاب» كرده است.

محسن راضي مدير شركت «توليدات هنري رحاب» در اين باره مي‌گويد: جماعت اخوان المسلمين و حزب تازه تاسيس «آزادي و عدالت»(شاخه ی حزبی اخوان) به دنبال حمايت از توليد فيلم‌هاي ديني، اجتماعي و مستند براي تقويت و توسعه فضاي هنري در جامعه مصر هستند.

وي با اعلام حمايت شركت از هنرمندان متعدد مصري تاكيد مي‌كند: دوران فيلم‌هاي مبتذل و معرف فرهنگ برهنگي به پايان رسيده و برنمي‌گردد و مردم مصر ادامه توليد اينگونه فيلم‌ها را نخواهد پذيرفت.

بنا بر اين گزارش اولين فيلم توليدي اين شركت سريالي با عنوان «حسن البنا … سفر ناتمام» است كه در 32 قسمت زندگي امام شهید حسن البنا از تولد تا شهادت را به تصوير مي‌كشد و در پاسخ به سريال «الجماعه» ساخته مي‌شود که سال گذشته توسط رژیم مبارک تولید شده بود و از شبکه های تلویزیونی مصر به نمایش در آمد که شامل تحریفات بسیاری درباره ی زندگی موسس جماعت اخوان المسلمین بود.

سريال «حسن البنا … سفر ناتمام» كه در سال گذشته كليد ساخت آن زده شد پس از تاسيس شركت «توليدات هنري رحاب» در پي انقلاب اخير مصر بر عهده اين شركت گذاشته شده است.

فارس

برچسب ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پاسخ دادن معادله امنیتی الزامی است . *

دکمه بازگشت به بالا
بستن