خبر های جدید

اردوغان: اراده ملی، پیروز انتخابات امروز در ترکیه

اردوغان: اراده ملی، پیروز انتخابات امروز در ترکیه

به گزارش خبرنگار ایرنا، اردوغان که پس از کسب پیروزی حزب حاکم عدالت و توسعه در انتخابات در محل این حزب خطاب به هواداران خود سخن می گفت، افزود: از مردم ترکیه که برای سومین بار حزب عدالت و توسعه را به قدرت رساند، متشکرم.

اردوغان با تاکید بر اینکه مردم دیگر کشورهای جهان نیز در انتظار نتایج انتخابات ترکیه بودند، اضافه کرد: این پیروزی به همان اندازه که پیروزی شهرهای ترکیه است به معنی پیروزی بیروت، رام الله، قدس، غزه، طرابلس و دیگر شهرهای خاورمیانه نیز می باشد.

نخست وزیر ترکیه اضافه کرد: از همه آحاد مردم ترکیه چه آنهایی که به حزب حاکم رای دادند و چه آنهایی که رای ندادند، تشکر می کنم و قول می دهم که دولت من دولت همه مردم ترکیه خواهد بود.

اردوغان با اشاره به اینکه شمار کرسیهای حزب متبوع وی برای تغییر قانون اساسی کافی نیست، اضافه کرد: ما قصد داریم که قانون اساسی را تغییر داده و سطح آزادیها و حقوق مردم را ارتقا دهیم و برای تحقق آن با دیگر احزاب سیاسی ترکیه وارد مذاکره خواهیم شد.

اردوغان گفت: پیروزی حزب عدالت و توسعه پیروزی ثبات، صلح و عدالت می باشد.

حزب حاکم عدالت و توسعه در انتخابات امروز توانست با کسب ۴/۵۰ در صد از کل آرا ۳۲۶ کرسی از مجموع ۵۵۰ کرسی مجلس ملی ترکیه را در اختیار بگیرد.

نمایش بیشتر

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پاسخ دادن معادله امنیتی الزامی است . *

دکمه بازگشت به بالا