به کانال تلگرامی نوگرا بپیوندید»»» @eslahe کانال نوگرا @eslahe
خبر های جدید

اردوغان: اراده ملي، پيروز انتخابات امروز در تركيه

اردوغان: اراده ملي، پيروز انتخابات امروز در تركيه

به گزارش خبرنگار ايرنا، اردوغان كه پس از كسب پيروزي حزب حاكم عدالت و توسعه در انتخابات در محل اين حزب خطاب به هواداران خود سخن مي گفت، افزود: از مردم تركيه كه براي سومين بار حزب عدالت و توسعه را به قدرت رساند، متشكرم.

اردوغان با تاكيد بر اينكه مردم ديگر كشورهاي جهان نيز در انتظار نتايج انتخابات تركيه بودند، اضافه كرد: اين پيروزي به همان اندازه كه پيروزي شهرهاي تركيه است به معني پيروزي بيروت، رام الله، قدس، غزه، طرابلس و ديگر شهرهاي خاورميانه نيز مي باشد.

نخست وزير تركيه اضافه كرد: از همه آحاد مردم تركيه چه آنهايي كه به حزب حاكم راي دادند و چه آنهايي كه راي ندادند، تشكر مي كنم و قول مي دهم كه دولت من دولت همه مردم تركيه خواهد بود.

اردوغان با اشاره به اينكه شمار كرسيهاي حزب متبوع وي براي تغيير قانون اساسي كافي نيست، اضافه كرد: ما قصد داريم كه قانون اساسي را تغيير داده و سطح آزاديها و حقوق مردم را ارتقا دهيم و براي تحقق آن با ديگر احزاب سياسي تركيه وارد مذاكره خواهيم شد.

اردوغان گفت: پيروزي حزب عدالت و توسعه پيروزي ثبات، صلح و عدالت مي باشد.

حزب حاكم عدالت و توسعه در انتخابات امروز توانست با كسب 4/50 در صد از كل آرا 326 كرسي از مجموع 550 كرسي مجلس ملي تركيه را در اختيار بگيرد.

برچسب ها

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پاسخ دادن معادله امنیتی الزامی است . *

دکمه بازگشت به بالا
بستن