به کانال تلگرامی نوگرا بپیوندید»»» @eslahe کانال نوگرا @eslahe
خبر های جدید

انتقاد شیخ یوسف قرضاوی از فتواي علما يمن

انتقاد شیخ یوسف قرضاوی از فتواي علما يمن

شیخ یوسف قرضاوی با انتقاد از فتوای علمای یمن که خروج مردم علیه "علی عبدالله صالح"، پادشاه این کشور، را تحریم کرده‌اند، استناد آنان به آیه شریفه "يا أيها الذين آمنوا أطيعوا الله وأطيعوا الرسول وأولي الأمر منكم" را استنادی بی مورد خواند.

وی تأکید کرد: اطاعت از اولی الامر در صورتی واجب است که او از خدا و رسولش اطاعت کند و احکام شرع را به طور کامل به اجرا درآورد. اکنون هزاران و بلکه میلیون‌ها نفر از مردم یمن خواستار خارج شدن صالح از این کشور هستند اما او به خواسته آنان پاسخ نمی‌دهد، چگونه یک حاکم می‌تواند بر حکومت خود باقی بماند درحالی که مردم او را نمی‌خواهند؟

قرضاوی تأکید کرد: خروجی که مورد نظر است، خروج با سلاح برای کشتن پادشاه است، اما این اتفاق هنوز رخ نداده است بلکه این پادشاه یمن است که مردم بی‌گناه را به قتل رسانده و جوی خون به راه انداخته است.

رئیس اتحادیه علمای مسلمان با تمسخر علمای یمن افزود: این علما بسیاری از حقایق و مسلّمات را در دفاع خود از این حاکم مستبد در طی ۳۳ سال فراموش کرده‌اند و همچنین قانون اساسی این کشور و قوانین خروج بر پادشاه را به دست فراموشی سپرده‌اند، در صورتی که در این قوانین تظاهرات مسالمت آمیز جایز شمرده شده و حاکم یا هرکس دیگری حق ندارد از آن جلوگیری کند.

قرضاوی خطاب به علمای يمن گفت: شما باید پادشاه خود را نصیحت کنید که خواسته مردم را اجابت کند و از قتل و جرح مردم بی‌گناه دست بردارد.

برچسب ها

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پاسخ دادن معادله امنیتی الزامی است . *

دکمه بازگشت به بالا
بستن