خانه ---> خبر های جدید ---> افزایش چشمگیر تعداد مساجد و گرایش به اسلام در آمریکا طی دهه گذشته

افزایش چشمگیر تعداد مساجد و گرایش به اسلام در آمریکا طی دهه گذشته

جدیدترین مطالعات صورت گرفته در آمریکا نشان دهنده افزایش آمار ساخت مسجد در این کشور در مقایسه با دهه گذشته است.با وجود مقاومت عمومی که در آمریکا در برابر ساخت مسجد دیده می شود اما تعداد مساجد در این کشور در طول دهه گذشته تقریبا دو برابر شده است و بر اساس مطالعات جدید انجام شده تعداد مساجد در آمریکا از هزار و 209 موردی که در آغاز دوره هزار ساله بوده است به تعدادی معادل 2 هزار و 100 مسجد در سال 2010 میلادی رسیده است که این رقم به معنای افزایش 74 درصدی در ساخت مسجد در آمریکاست.

 دبیرکل جامعه اسلامی آمریکا در این باره گفته است: مطالعات صورت گرفته روی تعداد مساجد در آمریکا نشان می دهد که اگرچه مسلمانان این کشور نگران این هستند که بعد از حملات تروریستی 11 سپتامبر در آمریکا به حاشیه رانده شده و شرور و اهریمن خوانده شوند، اما این مسلمانان با جامعه آمریکا ادغام شده است.

  این بررسی که تحت حمایت شورای روابط اسلامی و آمریکایی صورت گرفته است، نشان می دهد که بیشتر رشد مساجد در آمریکا در شهرهای این کشور بوده است اما با این حال تنها به محیط های شهری محدود نبوده است؛ 28 درصد از رشد ساخت مساجد در آمریکا در مناطق حومه شهر این کشور صورت گرفته که این رقم در سال 2000 میلادی 16 درصد بوده است.

 نیویورک با داشتن 257 مسجد، بیشترین تعداد مساجد در آمریکا را به خود اختصاص داده است و بعد از آن نیز کالیفرنیا با 246 مسجد و تگزاس با 166 مسجد در جایگاه دوم و سوم قرار دارند.

  در سال 2000 میلادی بخش شمال شرق آمریکا منطقه ای بود که بیشترین تعداد مسجد را داشت و یک دهه بعد و در حال حاضر این بخش جنوبی آمریکاست که بیشترین تعداد مسجد را به خود اختصاص داده است.

 کارشناسان بر این باورند که تعداد رو به رشد مسجد در آمریکا اثبات کننده رشد سریع مذهب اسلام در این کشور است.

منبع: اخبار جهان اسلام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پاسخ دادن معادله امنیتی الزامی است . *

تلگرام نوگرا »»» مطالب سایت + عکس + کلیپ + نوشته های کوتاه متنوع + با ما همراه باشید . eslahe@