خبر های جدید

پیام دکتر بلتاجی به مومنان در آستانه تاسوعا وعاشورا

دکتر محمد بلتاجی عضو هیأت اجرایی حزب آزادی و عدالت تأکید کرد که مردم مصر به خواست خدا در سال جدید هجری، یکی از بزرگ‌ترین حماسه‌ها و صفحات تاریخ خویش را به نگارش در خواهند آورد؛ زمانی که با فداکاری‌های پر ارزش خود اراده‌ی آزادشان را بر ستمگران تحمیل کنند در آن هنگام بخاطر ارزش‌های راستین و عدالت و آزادی و کرامت به پیروزی خواهند رسید و ستم و تجاوز و دیکتاتوری و کشتار پایان خواهد یافت و جلادان و مکاران و ستمگران بخاطر ارتکاب جنایت‌ها و اعمال شنیع و نفرت‌انگیزشان در حق مردم به پای میز محاکمه کشانده‌ خواهند شد.
بە نقل از سایت اخوان اونلاین، بلتاجی- در پیام جدید خود از سلول انفرادی‌اش در زندان لیمانِ طره که بر صفحه‌ی فیسبوک منتشر شد – اظهار داشت: امت با تقدیم شهیدان و مجروحان و زندانیان بهای سنگینی را پرداخت نمود؛ اما این امت چه باعزت و بزرگ است که قربانیانی ارجمند را بخاطر رضایت پروردگارش و فدیه‌ی حق و عدالت و آزادی ناچیز می‌شمارد.

وی ضمن تکرار فراخونی قبلی خویش برای روزه‌ی تاسوعا و عاشورا افزود: بعد از چند روز دیگر بخاطر سپاسگزاری از خدا برای به هلاکت رساندن اولین فرعون زمان موسی (ع) روزه می‌گیریم. فرعون در دوران حکمرانی خویش به علت غفلت و ناآگاهی مردم، خویش را به عنوان تنها سخنگوی ملت تحمیل کرد: «… من جز آنچه صلاح دیده‌ام و پیشنهاد کرده‌ام، صلاح نمی‌بینم و به شما پیشنهاد نمی‌کنم و من جز به راه هدایت و منتهی به سعادت، شما را رهنمود نمی‌کنم (پس دستور من کشتن موسی است و باید اجرا شود)» [غافر: ۲۹]. سپس فرعون درخواست مجوز و وکالت نمود تا ملتش را به بهانه‌ی مبارزه‌ی با تروریسم به قتل برساند: «بگذارید من موسی را بکشم و او پروردگارش را به فریاد بخواند. من از این می‌ترسم که آیین شمارا تغییر دهد، یا اینکه در زمین فساد را گسترش دهد و پراکنده سازد.» [غافر: ۲۶].

فرعون بعد از این مشاوره به کشتارهای پی در پی ادامه داد و بهترین جوانان میهن را به قتل رسانید: «… پسران آنان را علی الدوام خواهیم کشت و دخترانشان را زنده نگه می‌داریم و ما بر ایشان کاملاً مسلط هستیم.» [أعراف: ۱۲۷]. فرعون تا زمان فرمان عذاب الهی در روز عاشورا یه گمراهی خود ادامه داد: «پس ما او و سپاهیانش را گرفتیم و به دریایشان انداختیم (و نابودشان کردیم)…». [قصص: ۴۰]

دکتر محمد بلتاجی در پایان نامه‌اش اظهار داشت: بزودی مٶمنان برای رسیدن به حق خویش و عدالت و آزادی و برای سپاسگزاری خداوند، بخاطر هلاکت و نابودی همه‌ی فرعونیان روزه خواهند گرفت. «… می‌گویند: و چه زمانی این خواهد بود؟ بگو: شاید که نزدیک باشد.» [إسراء: ۵۱]

منبع:اخوان آنلاین

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پاسخ دادن معادله امنیتی الزامی است . *

دکمه بازگشت به بالا