خبر های جدید

یونسی مشاور رییس جمهور : کسانی که مذاهب و ادیان را در مقابل هم قرار دهند، کار شیطانی می کنند

یونسی مشاور رییس جمهور: کسانی که مذاهب و ادیان را در مقابل هم قرار دهند، کار شیطانی می کنند
دستیار ویژه رییس جمهوری در امور اقوام و اقلیت های دینی و مذهبی گفت: کسانی که مذاهب و ادیان را (مانند آنچه در عراق، سوریه یمن و..می گذرد) در مقابل هم قرار دهند، کار شیطانی می کنند و جایگاهی در میان ادیان و مذاهبی الهی ندارند.
حجت الاسلام «علی یونسی »روز پنجشنبه در جلسه مشترک با نخبگان اهل سنت استان گیلان که در سالن دانشگاه پیام نور واحد شهرستان تالش برگزار شد و جزئیات آن را ایرنا منتشر کرد؛ افزود: عده ای ماموریت دارند تا تفاوت ها را تبدیل به تضاد و تضادهای ایجاد شده را تبدیل به دشمنی کنند تا بهانه ای برای تخریب مذاهب و در نهایت اسلام ایجاد شود.

وی با برشمردن تفاوت ها میان امت اسلام، از آن بعنوان فرصت یاد و اظهار کرد: اگر از این فرصت استفاده نشود، نشانه سوء مدیریت ماست.

دستیار ویژه رییس جمهوری در امور اقوام و اقلیت های دینی و مذهبی تاکید کرد: کسانی که تفاوت ها را بر نمی تابند، بر خلاف اراده خداوند متعال عمل می کنند و عامل تفرقه هستند و همین گروه، مصرانه تلاش می کنند تا اقوام ، مذاهب و ادیان را در مقابل یکدیگر قرار دهند که عملی شیطانی است.

وی با اشاره به اینکه افراد جامعه نباید به یکدیگر بدبین باشند ، گفت: بدگمانی به یکدیگر از اعمال شیطانی است و این امر در اسلام عزیز مذموم بوده و محلی از اعراب ندارد.

حجت الاسلام یونسی اضافه کرد: بسیاری از رد صلاحیت ها و گزینش ها در کشورمان شیوه ای غیراسلامی است و پیامبر اسلام(ص) این کار را نهی فرموده است.

وی همچنین اظهار کرد: اولویت اول نظام اسلامی، تامین امنیت در سایه وحدت است و این امر از وظایف بارز مسوولان به شمار می رود.

وی همچنین با بیان تنگ نظری ها و سخت گیری های موجود در کشور، این مساله را شخصی و گروهی عنوان کرد و گفت: این امر نمونه بارز ظلم به مردم است که موجب بی عدالتی می شود چرا که نظام جمهوری اسلامی متعلق به مردم است.

دستیار ویژه رییس جهموری در امور اقوام و اقلیت های دینی و مذهبی ادامه داد: بدبینی و تنگ نظری در نقطه ای به شکل تکفیر و ظهور گروه هایی همچون داعش و طالبان بروز می کند و در مکانی که امکان بروز ندارد ، دست به قلم می شود و تخریب می کند.

وی بیان کرد: بحث عدالت، مساله بسیار مهمی است که فقدان آن می تواند در جامعه تفرقه ایجاد کند.

حجت الاسلام یونسی همچنین گفت: احساس بی عدالتی و گمان آن نیز خطرناک است و کینه و دشمنی را به دنبال دارد.

وی اضافه کرد: احساس بی عدالتی، مساله ای است که دولت باید با شناخت مصادیق و با محبت بیشتر، زمینه رفع آن را فراهم آورد تا سوءظنی ایجاد نشود.

وی ادامه داد: دولت یازدهم سیاست تفاوت بین مذاهب نداشته و ندارد و باید از بدگمانی در مورد تبعیض در برنامه های کشور که مصوب مسوولان بلند پایه نظام است، پرهیز کرد.

حجت الاسلام یونسی ادامه داد: امروز استان ایلام به عنوان یک منطقه شیعه نشین، محروم ترین نقطه کشور از لحاظ دسترسی به امکانات به شمار می رود و این موضوع، نشان می دهد که دولت و نظام هیچ برنامه ای در محروم نگه داشتن منطقه ای به بهانه مذهبی ندارد و این محرومیت ها نتیجه کم توجهی های گذشته و شرایط اقلیمی است.

دستیار ویژه رییس جمهوری در امور اقوام و اقلیت های دینی و مذهبی با تبیین ابعاد تبعیض در حوزه های نژادی ، قومیتی و مذهبی بیان کرد: اراده حاکمیت نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران، برابری و وحدت کلمه است که به سبب اسلام و انقلاب شکوهمند اسلامی ایجاد شده و امام خمینی(ره) و مقام معظم رهبری بر حفظ آن اهتمام ورزیده اند.

وی با اشاره به سفارش و تاکیدات مکرر رهبر انقلاب به مساله وحدت، امر به معروف و نهی از منکر را از دغدغه های مسوولان نظام و بالاترین امر به معروف را دعوت به وحدت و بزرگترین منکر را هم تفرقه عنوان کرد.

دستیار ویژه رییس جهموری در امور اقوام و اقلیت های دینی و مذهبی یادآور شد: مساله وحدت در انتخابات متجلی است و مقام معظم رهبری نیز متذکر شده اند که این مساله یک آزمون و حماسه سیاسی است که می بایست همه با وحدت در عمل به قانون در آن شرکت کنند.

منبع:کردپرس

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پاسخ دادن معادله امنیتی الزامی است . *

دکمه بازگشت به بالا