به کانال تلگرامی نوگرا بپیوندید»»» @eslahe کانال نوگرا @eslahe
خبر های جدید

رهبر اخوان المسلمین به بیمارستان منتقل شد

رهبر اخوان المسلمین به بیمارستان منتقل شد

رهبر اخوان المسلمین از محل حبسش به یک بیمارستان دولتی در غرب قاهره منتقل شد. یک منبع حقوقی در هیئت دفاع از  اعضای اخوان المسلمین مصر که در زندان به سر می برند گفت: محمد بدیع رهبر این جماعت دوشنبه از محل حبسش در جنوب قاهره به یک بیمارستان دولتی در غرب این شهر منتقل شده است.

سید نصر گفت: محمد بدیع که با حکم اعدام و حبس مواجه است دوشنبه برای انجام یک عملیات جراحی فوری زندان “العقرب” به بیمارستان القصر العینی منتقل شده است. وی افزود: احتمال می رود بدیع چند روزی در این بیمارستان دولتی بستری شود و سپس به بیمارستان زندان بازگردد.

محمد بدیع 72 ساله در آگوست سال 2013 میلادی به اتهام ارتکاب خشونت بعد از حوادث مشهور متفرق کردن تحصن میدان رابعه العدویه که دهها تن از اعضای اخوان المسلمین در آن روز به دست نیروهای امنیتی مصر به خاک و خون کشیده شدند، دستگیر کشد.

محمد بدیع هشتمین رهبر اخوان المسلمین، در سال 2010 بعد از مهدی عاکف رهبر سابق این جماعت که وی نیز به همین اتهامات در زندان به سر می برد، به این سمت منصوب شد. در پایان دسامبر سال 2013 میلادی، دولت مصر اخوان المسلمین را یک گروه تروریستی و همه فعالیتهای آن را ممنوع اعلام کرد.

از زمان عزل مرسی از قدرت در سال 2013 میلادی، نیروهای پلیس و ارتش این کشور دست‌کم 1400 تظاهرات کننده طرفدار مرسی را کشته و بیش از 15 هزار اسلامگرا را سرکوب و زندانی کرده‌اند. تاکنون صدها نفر از هواداران مرسی در پرونده‌های گروهی به اعدام محکوم شده‌اند و سازمان ملل متحد نیز این احکام را «بی‌سابقه در تاریخ معاصر» توصیف کرده است.

سازمان‌‌های بین‌المللی مدافع حقوق بشر هم دولت السیسی را سرکوبگر‌تر از رژیم مبارک دانسته‌اند.

منبع: خبرگزاری تسنیم

برچسب ها

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پاسخ دادن معادله امنیتی الزامی است . *

دکمه بازگشت به بالا
بستن