خبر های جدید

شورای مسلمانان آمریکا «ترامپ» را به مناظره فراخواند

شورای مسلمانان آمریکا «ترامپ» را به مناظره فراخواند

شورای امور عمومی مسلمانان آمریکا دیروز در نامه‌ای به کمپین انتخاباتی دونالد ترامپ، از این نامزد جمهوری‌خواه انتخابات ریاست‌جمهوری ۲۰۱۶ به خاطر اظهارات اسلام‌ستیرانه‌اش انتقاد و وی را به مناظره دعوت کرد. شورای امور عمومی مسلمانان آمریکا که یک سازمان مدافع حقوق مسلمانان آمریکا در شهر لس‌آنجلس است، در این نامه نوشت: از زمانیکه اعلام کردید در انتخابات ریاست‌جمهوری شرکت می‌کنید، شروع به قربانی کردن جامعه مسلمانان آمریکا و برخی دیگر از اقلیت‌ها به عنوان راه‌حلی برای مشکلات مورد ادعای خود در آمریکا کردید.

ترامپ به‌تازگی در یک سخنرانی انتخاباتی در ایالت کارولینای جنوبی با تکرار افسانه کشتار مسلمانان به دست یک ژنرال آمریکایی در فیلیپین، کار او را مورد تمجید قرار داد.

ترامپ گفت که به دستور ژنرال جان پرشینگ، در اوایل دقرن بیستم میلادی، مسلمانانی که در برابر اشغال فیلیپین مقاومت می‌کردند، تیرباران شدند،‌ و پس از آن تا سال‌ها هیچ مشکلی وجود نداشت؛ ادعایی که صحت آن رد شده است.

وی گفت: پرشینگ ۵۰ نفر از مسلمانان را به خط کرد و به نیروهایش دستور داد که همه را بکشند به جز یک نفر و به آن یک نفر گفت که برگرد و برای بقیه ماجرا را تعریف کن. پس از آن تا ۲۵ سال مشکلات برطرف شد. ما نیز باید شروع کنیم … در غیر این صورت کشورمان را از دست خواهیم داد.

شورای امور عمومی مسلمانان در این نامه با به چالش کشیدن ترامپ به این میلیارد نیویورکی پیشنهاد داد که در مناظره‌ای با یک نماینده از جامعه مسلمانان آمریکا شرکت کند و در مورد مسائلی که او در مورد اسلام و مسلمانان مطرح می‌کند، بحث کنند.

این شورا در نامه خود خطاب به کمپین ترامپ نوشت: شما متکی بر ترویج ترس و دروغ‌های اینترنتی برای شعله‌ور کردن آتش خشم و نفاق در سراسر کشور هستید، ولی ما دیگر این رفتار را تحمل نخواهیم کرد.

پیش‌تر شورای روابط اسلامی ـ آمریکایی نیز با صدور بیانیه‌ای ضمن محکوم کردن این اظهارات اسلام‌ستیزانه، اعلام کرد: لفاظی‌های تحریک‌آمیز ترامپ از حد گذشته و از ترویج نفرت به تحریک خشونت علیه مسلمانان رسیده است.

ترامپ پیش‌ از این هم در مورد منع ورود مسلمانان به آمریکا برای مقابله با تروریسم و نیز سرکوب کامل مسلمانان سخن گفته که اعتراضات گسترده‌ای را در پی داشته است.

منبع: ایکنا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پاسخ دادن معادله امنیتی الزامی است . *

دکمه بازگشت به بالا