خبر های جدید

بررسی طرحی جهت پایان ناآرامی ها،از طریق اخوان المسلمین ودستگاه امنیتی مصر

در حالی که تظاهرات دانشجویان حامی مرسی همچنان ادامه دارد، خبرنگار العالم از طرح مورد گفتگو بین اخوان المسلمین و دستگاه امنیتی مصر برای پایان دادن به بحران این کشور خبر داد.

به گزارش شفقنا،به نقل از العالم از قاهره، منابع نزدیک به اخوان المسلمین مصر می گویند این گروه با سازمان امنیت در حال برسی طرحی هستند که ممکن است به ناآرامی های این کشور پایان دهد؛ در این میان انتخابات زودهنگام ریاست جمهوری در مقابل توقف تظاهرات و اعتراضات هواداران اخوان از مواردی است که مورد توافق دو طرف واقع شده است.

از سوی دیگر دانشجویان مصری هوادار اخوان المسلمین دیروز (چهارشنبه) در قاهره با شعار” آزادی دانشجویان مصری” تظاهرات کرده و خواستار آزادی همکلاسی های بازداشت شده خود شدند.دانشجویان معترض می گویند تا بازگشت”مشروعیت قانونی “( یعنی محمد مرسی رئیس جمهور معزول ) به تظاهرات خود ادامه می دهند.

ائتلاف جوانان انقلاب، احزاب و گروه های انقلابی مصر که قاعدتا مخالف مرسی هستند، تظاهرات اخوان المسلمین را آشوبی برنامه ریزی شده با هدف خدشه دار کردن امنیت مصر توصیف می کنند.

یکی از دانشجویان هوادار مرسی به خبرنگار العالم گفت: ما مخالف کودتایی هستیم که در مصر صورت گرفته است و همچنان از دانشجویان بازداشت شده حمایت می کنیم و خواستار آزادی آنها هستیم.

«احمد عاشور» یکی از اعضای ائتلاف جوانان انقلاب مصر در گفت وگو با خبرنگار العالم، «تظاهرات افسارگسیخته دانشجویی» را هرج و مرجی برنامه ریزی شده برای ناآرام کردن مصر توصیف کرد.

پس از آرام شدن نسبی اعتراضات هواداران محمد مرسی ، تظاهرات دانشجویان حامی وی در دانشگاه های مصر بعضا با خشونت هایی همراه شده است. در چند مورد نیروهای امنیتی مصر به درخواست دانشگاه الازهر وارد محوطه و اطراف دانشگاه شدند تا تظاهرات دانشجویان را پراکنده کنند.

روز گذشته هزاران تن از دانشجویان دانشگاه‌های مصر بار دیگر در حمایت از اخوان المسلمین و محکومیت «کودتای نظامی» تظاهرات کردند.

این تظاهرات به دعوت ائتلاف حمایت از مشروطیت، متشکل از گروه‌های حامی اخوان المسلمین مصر برگزار شد، معترضان با سر دادن شعارهایی بار دیگر حمایت خود را از اخوان‌المسلمین و محمد مرسی، رئیس جمهور برکنار شده مصر اعلام کردند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پاسخ دادن معادله امنیتی الزامی است . *

دکمه بازگشت به بالا