خبر های جدید

انتخابات ریاست جمهوری کنونی مصر خیانت به «انتخاب مردم مصر»

۱۶۰ تن از علمای شرع و دعوتگر دینی از گوشه و کنار جهان اسلام با صدور فتوایی، کودتا علیه مشروعیت قانونی و رئیس جمهور و پارلمان منتخب مصر و همچنین مشارکت در سیستم‌های پدیدآمده در اثر کودتا را تحریم نمودند.

 آنان بر این نکته تاکید نمودند که رأی دادن در نمایش موسوم به انتخابات ریاست جمهوری کنونی مصر به مثابه خیانت به «انتخاب مردم مصر» می‌باشد که در چند مرحله به ابراز رأی و نظر پرداخته است. 

فرازهایی از فتوا
ما امضاکنندگان بر این نکته تاکید می‌ورزیم که کودتای نظامی اخیر علیه رئیس جمهور منتخب مصر محمد مرسی و ربودن او، خیانتی است نسبت به ملت مسلمان مصر که آگاهانه و آزادانه رئیس جمهورش را برای چهارسال انتخاب نمود، همچنانکه اقدام سیسی بدعت منکری خواهد بود در جهان اسلام به گونه‌ای که هیچ رئیس جمهور منتخبی از اقدام کودتا علیه او در امان نخواهد بود…. 
از همه مردم مصر در داخل و خارج آن می‌خواهیم این نمایش مسخره موسوم به انتخابات ریاست جمهوری را تحریم نمایند 
همچنین از همه انسان‌های محترم بویژه آنانکه از کوچک استطاعتی برخوردارند خواستاریم جهت بازگرداندن آرامش به مصر و همچنین بازگرداندن قانون اساسی و رئیس جمهور ربوده شده اشان به کاخ ریاست جمهوری تلاش نمایند. 
بدینوسیله اعلام می‌داریم کودتا و تمام آنچه پس از آن در مصر پدیدار گشته باطل و خیانت و سرکشی محسوب شده و اعتراف به آن جایز نمی‌باشد
ما امضاکنندگان، کودتای نظامی و خونین سیسی و هم قطارانش را در جرم و جنایت، معادل جرم آنانی می‌دانیم که علیه خلیفه سوم راشد حضرت عثمان شوریده و سرانجام وی را به شهادت رساندند و باعث ایجاد فتنه در جامعه شدند..
سیسی و هم‌مرامانش مسئول دنیوی و اخروی تمام خون هایی‌اند که به ناحق ریخته شده است…. این جنایتکار نیک بداند که خداوند مدت زمانی را به عنوان فرصت در اختیار ستم پیشگان – ی همچون او – قرار می‌دهد و پس از به سر رسیدن آن او را طوری مجازات می‌کند که راه فرار و یا پناهگاهی نداشته باشد، سیسی بداند که اعلام پیروزی‌اش در انتخاباتی تقلبی نمی‌تواند از جرم و خیانت او ذره‌ای بکاهد.

منبع: اصلاح وب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پاسخ دادن معادله امنیتی الزامی است . *

دکمه بازگشت به بالا