خبر های جدید

دستگیری ۴۰ تن از اعضای اخوان المسلمین

دستگیری ۴۰ تن از اعضای اخوان المسلمین

منابع امنیتی مصری اعلام کردند که پلیس این کشور ۴۰ تن از مخالفان دولت را ساعاتی پیش از فرارسیدن عید سعید فطر به اتهام برنامه ریزی برای اقدامات خشونت آمیز دستگیر کرده است. یک منبع امنیتی در وزارت کشور مصر گفت: دستگاه‌های امنیتی طی ساعات گذشته حدود ۳۰ تن از رهبران میانی اخوان المسلمین را دستگیر کرده‌اند.

این در حالی است که محمد منتصر سخنگوی اخوان المسلمین در واکنش به این بازداشت‌ها اعلام کرد: ادامه بازداشت‌ اعضای اخوان المسلمین و هواداران محمد مرسی رئیس‌جمهور برکنار شده مصر با هدف تأثیرگذاری بر حرکت‌های انقلابی در خیابان‌ها صورت می‌گیرد.

وی در پاسخ به سؤالی درباره اتهامات وارد شده به اعضای جماعت اخوان المسلمین گفت: حرکت‌های انقلابی در خیابان‌ها صلح آمیز است و اتهاماتی که به هواداران رئیس‌جمهور برکنار شده وارد می‌شود، برای توجیه ادامه بازداشت‌ها و تعقیب‌ها است.

کشته شدن ۶ عضو اخوان المسلیمن در درگیری‌های امروز

امروز همچنین در درگیری بین نیروهای امنیتی و اعضای اخوان المسلمین در استان جیزه مصر ۶ عضو این جماعت کشته شدند و این درگیری‌ها همچنان ادامه دارد.

طرح امنیتی مصر برای تعطیلات عید فطر

یک منبع امنیتی مصر نیز گفت که در طول تعطیلات عید فطر طرحی امنیتی در این کشور با همکاری نیروهای ارتش اجرا می‌شود.

از زمان برکناری مرسی از قدرت در سال ۲۰۱۳ میلادی تاکنون، نیروهای پلیس و ارتش دست‌کم هزاران عضو اخوان المسلمین و هوادار مرسی را بازداشت کرده اند. همچنین بر اساس آمارهای اعلام شده نیروهای امنیتی مصر  ۱۴۰۰ عضو اخوان المسلمین و هوادار مرسی را به قتل رسانده‌اند.

از آن زمان تاکنون صدها تن از هواداران مرسی در پرونده‌های گروهی به اعدام محکوم شده‌اند و سازمان ملل متحد نیز این احکام را «بی‌سابقه در تاریخ معاصر» توصیف کرده است. سازمان‌‌های بین‌المللی مدافع حقوق بشر هم دولت السیسی را، سرکوبگر‌تر از رژیم مبارک دانسته‌اند.

سرکوب اعضای اخوان المسلمین و هواداران مرسی در حالی ادامه دارد که اخوان المسلمین بارها ضمن اعتراض به کشتار تظاهرات کنندگان مخالف برکناری مرسی اعلام کرده که مسیرش در اعتراض به کودتای نظامی علیه محمد مرسی رئیس‌جمهور سابق این کشور، مسیری صلح‌آمیز است.

* تسنیم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پاسخ دادن معادله امنیتی الزامی است . *

دکمه بازگشت به بالا