خبر های جدید

ایتالیا مساجد زیرزمینی را می‌بندد

ایتالیا مساجد زیرزمینی را می‌بندد

وزیر کشور ایتالیا اعلام کرد، دولت رم قصد دارد به عنوان بخشی از مبارزه با تروریسم مساجد مخفی در این کشور را تعطیل کند. آنجلینو آلفانو، وزیر کشور ایتالیا گفت: ما در ایتالیا چهار مسجد و بیش از ۸۰۰ عبادتگاه مخصوص مسلمانان داریم. ما قصد داریم چنین مکان‌های مخفی و کنترل نشده را تعطیل کنیم. البته هدف ما جلوگیری یا ممانعت از انجام اعمال مذهبی نیست و اعمال مذهبی می‌توانند در مکا‌هایی که کنترل شده، صورت گیرند. آلفانو این اظهارات خود را در جریان نشستی در شهر “لچه” حول محور خطرات تروریستی و نفوذ “اسلام زیرزمینی” مطرح کرد.

مکان‌های ثبت نشده برای عبادت جایی است که یک میلیون مسلمان ساکن ایتالیا برای انجام اعمال مذهبی و عبادت به آنجا می‌روند. برخی از این عبادتگاه‌های مخفی پس از آن ایجاد شده که تلاش‌ها برای ایجاد یک مسجد از طریق کانال‌های مربوطه اغلب به خاطر مخالفت مقامات محلی بی‌نتیجه مانده است.

آلفانو گفت: با توجه به جدول زمان بندی تروریسم از سال ۲۰۰۱ میلادی تا به امروز می‌توان گفت که هیچ کجای دنیا بی‌خطر نیست. خوشبختانه تاکنون اقدامات پیشگیرانه و جمع آوری اطلاعات در ایتالیا پیروز و غالب بوده است. این در حالی است که در تبلیغات گروه تروریستی داعش اغلب به ایتالیا و به ویژه رم به عنوان اهداف خود اشاره شده و آمریکا به این کشور در خصوص خطرات حملات احتمالی هشدار داده است.

ایتالیا مساجد زیرزمینی را می‌بندد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پاسخ دادن معادله امنیتی الزامی است . *

دکمه بازگشت به بالا