خبر های جدید

حزب «مصر قوی»: پارلمان جدید مصر مُرده به دنیا آمد

 حزب «مصر قوی»: پارلمان جدید مصر مُرده به دنیا آمد

عضو دفتر سیاسی حزب «مصر قوی» تاکید کرد که پارلمان جدید مصر به دلیل عدم حضور جوانان انقلابی در آن، مُرده به دنیا آمده است. «محمود ابوالنصر» طی اظهاراتی در برنامه ای که از شبکه ماهواره ای فرانس ۲۴ پخش شد، گفت که پارلمان ۳۰ جولای مُرده متولد شد و دلیل آن راه ندادن جوانان و عاملان انقلاب ۲۵ ژانویه در این انتخابات، وجود پول های سیاسی و رشوه در انتخابات است که باعث شد نمایندگانی به پارلمان راه یابند که در واقع نماینده مردم نیستند.

وی در خصوص مشارکت ضعیف مردم در انتخابات پارلمان مصر نیز اظهار داشت که دعوت حزب آنها برای تحریم انتخابات علت اصلی میزان مشارکت پایین مردمی نبوده است زیرا حزب آنها یک حزب کوچک است و تاثیر چندانی برای تحریک مردم به تحریم انتخابات ندارد.

این عضو دفتر سیاسی حزب مصر قوی در ادامه دولت را به آغاز گفت وگوی سیاسی حقیقی و فراهم کردن زمینه ای برای بیان دیدگاه های مختلف به نفع کشور فراخواند.

در مرحله اول انتخابات مصر که حدود یکماه پیش برگزار شد، ۲۷۳ نماینده به پارلمان راه یافتند که ۲۱۳ تن از آنها بر اساس قانون فردی و ۶۰ نفر نیز بر اساس فهرستهای انتخاباتی انتخاب شدند که همه این ۶۰ نفر عضو ائتلاف “فی حب مصر”، (در عشق مصر) از حامیان عبدالفتاح السیسی بودند.

مرحله دوم انتخابات پارلمانی مصر نیز هفته گذشته برگزار شد که میزان مشارکت بسیار ضعیف گزارش شد به طوری که در برخی از کشورها اصلا هیچ رأیی به صندوق انداخته نشد. این انتخابات نخستین انتخابات از زمان منحل شدن مجلس در سال ۲۰۱۲ میلادی است که بدون شرکت مخالفان دولت از جمله اخوان المسلمین برگزار شده است.

پیش بینی می‌شود پارلمان آینده قدرت عبدالفتاح السیسی را که تمام صداهای مخالف را خفه کرده است، تقویت کند‬.

«ایمن عباس» رئیس کمیته انتخابات مصر نیز روز پنج شنبه گذشته اعلام کرد که میزان مشارکت ثبت شده در مرحله دوم ۲۹.۸۳ درصد است و این در حالی است که میزان مشارکت در مرحله اول ۲۶.۵ درصد بود.

http://www.tasnimnews.com/fa/news/1394/09/09/931527

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پاسخ دادن معادله امنیتی الزامی است . *

دکمه بازگشت به بالا