خبر های جدید

سیسی: اخوان المسلمین دیگر در مصر به قدرت نمی‌رسد

سیسی: اخوان المسلمین دیگر در مصر به قدرت نمی‌رسد

رئیس جمهوری مصر با بیان اینکه اخوان المسلمین بار دیگر در مصر به قدرت بازنخواهد گشت، تاکید کرد که گسترش گروه‌های تندرو همچون داعش در مناطق مختلف جهان بزرگترین خطر بر تمام بشریت است. عبدالفتاح سیسی، رئیس جمهوری مصر در جریان سفرش به ژاپن در مصاحبه‌ای با روزنامه ژاپنی “آساهی” گفت: جهان نیاز دارد که متحد باقی بماند و تمامی تلاش‌ها برای مقابله با تروریسم صورت بگیرد. این نیاز وجود دارد که تدابیر فراگیری برای ثبات زندگی مدنی از طریق بهبود آموزش و بهزیستی و ایجاد فرصت‌های شغلی اتخاذ شود.

وی گفت: عملیات ائتلاف بین‌المللی علیه داعش از بیش از یک سال قبل و بی‌وقفه ادامه دارد و با این وجود فعالیت‌های گروه‌های تروریستی کاهش نیافته است.

سیسی با ابراز نگرانی نسبت به پیامدهای احتمالی تحولات در لیبی، گفت که اگر لیبی فرو بپاشد، تبدیل به سکویی برای انتشار تروریسم در تمامی کشورهای مجاور همچون تونس، الجزایر و مصر و حتی اروپا می‌شود.

اما وی به این امر که مصر نیروهایی به لیبی خواهد فرستاد، اشاره‌ای نکرد و گفت: استراتژی ما حفاظت از خاک خود است و به نبرد خود علیه تروریسم ادامه خواهیم داد. ما در امور داخلی هیچ کشور دیگری مداخله نخواهیم کرد.

در همین حال، عبدالفتاح سیسی بازگشت مجدد گروه‌های اسلام گرا چون اخوان المسلمین به قدرت در مصر را بعید دانست و گفت: آنها باعث وقوع ضررهای بسیاری برای جامعه ما شدند. دشوار است که مردم احساسات خشم خود را در قبال آنها تغییر دهند.

پیش از سفر به توکیو، سیسی سفر دو روزه‌اش به قزاقستان را پایان داد. دومین ایستگاه وی در جریان سفرهایش به کشورهای آسیایی، ژاپن است و وی در جریان این سفرها به کره جنوبی نیز خواهد رفت.

سیسی در جریان سفرش به قزاقستان مذاکراتی با نور سلطان نظربایف، رئیس جمهوری قزاقستان و کریم ماسیموف، نخست وزیر این کشور داشت که در جریان این مذاکرات حمایت از روابط دوجانبه در زمینه‌های مختلف و گسترش همکاری تجاری و اقتصادی و سرمایه گذاری میان مصر و قزاقستان مورد بررسی قرار گرفت.

منبع: ایسنا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پاسخ دادن معادله امنیتی الزامی است . *

دکمه بازگشت به بالا